XIII Niedziela Zwykła 26.06.2022

 1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich parafian i gości.
 2. Dzisiaj  na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy dziękować Bogu za przykład życia bł. Doroty z Mątów i modlić się za jej wstawiennictwem  o potrzebne łaski dla wszystkich małżeństw i rodzin. Przypomnijmy, błogosławiona Dorota średniowieczna mistyczka i rekluza od 1363 roku przez 22 lata była naszą  parafianką, wraz ze swoim mężem mieszkała przy ul Długiej. To w naszej bazylice doznała cudu przemiany serca. Na zakończenie Mszy św. w uroczystej  procesji z wizerunkiem bł. Doroty przejdziemy ul. Mariacką, Dzianą, Chlebnicką i Piwną. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.
 3. W liturgii Kościoła:
  • w poniedziałek wspomnienie MB Nieustającej Pomocy
  • we wtorek św. Ireneusza  biskupa i męczennika
  • w środę  uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła – w tym dniu szczególną modlitwą obejmujemy Ojca Świętego Franciszka i jego posługę.
  • W tym tygodniu przyda pierwszy  piątek i sobota miesiąca.
  • Czcicieli Niepokalanego Serca Maryi  zapraszamy na nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca. Rozpoczniemy je Mszą św. o godz. 8.00, następnie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową.
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy  w środę o godz. 17.30.
 5. Informujemy, że w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. w Bazylice  odprawiane są
  • w niedzielę o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i  19.00 .
  • W dni powszednie o godz. 8.00 i 19.00.
 6. Msza św. w języku angielskim w  każdą niedzielę w Kaplicy Królewskiej o godz. 16.00.
 7. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do tych, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by zgłaszali się do naszej diecezjalnej uczelni. Szczegółowe informacje  podane na stronie internetowej Seminarium.
 8. W każdy piątek lipca i sierpnia o godz. 20.15 zapraszamy  na koncerty organowe, które odbywać się będą w ramach Międzynarodowego Festiwalu Organowego.
 9. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego.
 10. W miniony tygodniu odbyła się pogrzeb : śp. Mirosławy Sobieralskiej l. 64 wieloletniej dyr. Szkoły Morskiej.  Dobry Jezu
 11. Wszystkim  życzymy zdrowia, miłej niedzieli  i błogosławionego czasu wakacji.

                                                                                                                                           

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ