V Niedziela Zwykła 5 lutego 2023

 1. Witamy bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
 1. W liturgii kościoła:
  • w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy
  • w piątek – wspomnienie św. Scholastyki
  • w sobotę  – wspomnienie NMP z Lourdes – XXXI Światowy Dzień Chorego. W sobotę  na wieczornej Mszy św. modlić się będziemy w intencji chorych oraz udzielimy sakramentu chorych tym którzy tego potrzebują.  
 1. W minioną niedzielę zebraliśmy na pomoc dla chorych na trąd 4900 zł. Pieniądze te zostały przesłane na konto fundacji pomagającej trędowatym. Bóg zapłać.
 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00,  w przededniu rocznicy przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową  ( 14 lutego 1942 roku) modlić się będziemy wraz z całym środowiskiem kombatanckim za poległych i zmarłych żołnierzy AK.
 1. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszalnych. Można je ofiarować zarówno na żywych i umarłych. Pięknym zwyczajem jest np. zamawianie Mszy św. z okazji rocznicy ślubu. Korzystajmy z tej najpiękniejszej modlitwy Kościoła. Intencje można zamawiać w zakrystii lub biurze parafialnym.
 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz tygodnik Niedziela w którym jest artykuł o naszej bazylice.
 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Jadwigi Makowskiej l. 99 z ul. Ogarnej i śp. Alicji Granicznej l. 92 z ul. Szerokiej . Dobry Jezu …
 1. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ