OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V Niedziela Wielkiego Postu

18 marca 2018 roku.

 

 

 1. Witamy bardzo serdecznie wszystkich parafian a także gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. W dniu dzisiejszym przypada 8 rocznica śmierci ks. biskupa Zygmunta Pawłowicza, który przez wiele lat pełnił posługę biskupa pomocniczego w naszej diecezji. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 3. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym dzisiaj w Bazylice o godz. 17.00.
 4. W piątek Droga Krzyżowa w Kaplicy Królewskiej o godz. 8.00 i 17.00. Zapraszamy.
 5. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, Opiekuna Kościoła. Jest to dzień odpustu w kościele Ojców Oblatów w Gdańsku. Suma odpustowa w kościele św. Józefa w poniedziałek o godz. 18.00. W imieniu o. Oblatów serdecznie zapraszamy.
 6. Za tydzień niedziela Palmowa – czyli niedziela Męki Pańskiej. Tym samym rozpocznie się Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
 7. Już dziś informujemy, że Ceremonie Triduum Paschalnego odprawiane będą w Bazylice Mariackiej w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00, w Wielką Sobotę o godz. 20.00. Natomiast Msza św. Rezurekcyjna z procesją zostanie odprawiona w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00, przewodniczyć jej będzie ks. bp. Zbigniew Zieliński.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną wręczone certyfikaty potwierdzające ufundowanie złotej gwiazdki – cegiełki wspierającej remont Bazyliki.

Kolejne 30 złotych gwiazd zostanie zawieszonych na sklepieniu Bazyliki, jest ich już 150.  Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcą i dobrodziejom wspierającym prace konserwatorskie prowadzone w Bazylice Mariackiej. Bóg zapłać.

 1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz Parafialny Biuletyn.
 2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp.  śp.  Władysławy Węgrzyn, l.  85 z  Św. Ducha i śp. Marianny Szeksztełło, l. 83  z ul. Grobla I. Dobry Jezu …
 3. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.