Niedziela Chrztu Pańskiego 7.01.2024

 1. Witam bardzo serdecznie wszystkich odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 1. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się w liturgii okres Bożego Narodzenia. Zgodnie jednak z tradycją wystrój świąteczny wraz ze śpiewem kolęd trwać będzie do 2 lutego czyli do uroczystości MB Gromnicznej.
 1. W przyszłą niedzielę 14 stycznia przypada piąta rocznica śmierci śp. Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza, którego prochy spoczywają w naszej Bazylice.
 • Uroczystości rocznicowe w bazylice rozpoczną się w sobotę 13 stycznia o 19.45 wspólną modlitwą przedstawicieli różnych wyznań i religii posługujących w Gdańsku a następnie w bazylice odbędzie się specjalnie przygotowane widowisko słowno-muzyczne z udziałem polskich wykonawców.
 • W niedzielę 14 stycznia o godz. 12.00 Msza św. w intencji zamordowanego Pawła Adamowicza. Zapraszamy.
 • W piątek i sobotę z racji przygotowań do koncertu Msze św. odprawiane będą w kaplicy adoracji.
 1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 17.30. Prośby i podziękowania, które chcielibyśmy polecić wspólnej modlitwie proszę składać do skarbony przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
 1. We wtorek 9 stycznia o godz. 7.00 Msza św. w intencji członków Żywego Różańca w rocznice śmierci Bł. Pauliny Jaricot założycielki Żywego różańca.
 1. W zakrystii i biurze parafialnym prowadzimy zapisy osób i rodzin, które pragną przyjąć księdza z kolędą. Wizyta duszpasterska odbędzie się u tych rodzin w umówionym wspólnie terminie.
 1. Parafia nasza organizuje wyjazd na Kaziuki do Wilna w terminie 8-11 marca. Koszt 190 Euro i 400 zł. Więcej informacji zapisy u ks. Adama.
 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Barbary Hrynkiewicz l. 74 z ul. Św. Ducha oraz śp. Benedykta Świątek l. 93 z ul. Św. Ducha . Dobry Jezu …
 1. Wszystkim życzymy zdrowia oraz błogosławionej niedzieli. Szczęść Boże.

 

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ