Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Chóralnej i Kameralnej

Zapraszamy na 45. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej Chóralnej i Kameralnej w Bazylice Mariackiej.

Pierwszy koncert już w najbliższy piątek 01.07.2022 r. godz. 20:15.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej to cykl wydarzeń, który na stałe wpisał się w tradycję muzyczną Gdańska. Jest to jeden z najstarszych festiwali na Pomorzu, cieszący się niesłabnącym zainteresowaniem zarówno ze strony mieszkańców Gdańska jak i tych, którzy do stolicy Pomorza przybywają letnią porą.

             Przed nami 45. edycja festiwalu, koncerty festiwalowe odbywać się będą w każdy piątek lipca oraz sierpnia o godz. 20:15 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Dodatkowo 15 sierpnia (poniedziałek) o godz. 20:30 odbędzie się uroczysty koncert z okazji Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

            Podczas dziesięciu zaplanowanych koncertów zabrzmi muzyka organowa prezentowana na zabytkowym 46-głosowym instrumencie z wczesnobarokowym prospektem z 1629 roku. Obok dzieł instrumentalnych w murach świątyni rozbrzmi również muzyka wykonywana ludzkim głosem – jednym z najtrudniejszych i najdoskonalszych instrumentów. Obok szerokiego grona instrumentalistów z różnych stron Polski, podczas tegorocznej edycji festiwalu do Bazyliki Mariackiej Gdańsku w zawitają: Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis, Chór 441 Hz, oraz zespoły wokalne Minimus i Art’n’Voices.

Bilety w cenie: 45/30* PLN do nabycia online http://interticket.pl/festiwalorganowy
oraz w Bazylice na godzinę przed koncertem.

*Szczegóły festiwalu dostępne są na stronie internetowej: www.festiwalorganowy.pl, na oficjalnym fanpage’u pod adresem: www.facebook.com/bazylikamariacka oraz na stronie internetowej parafii: https://bazylikamariacka.gdansk.pl/festiwal-muzyki-organowej/wiadomosci/

Organizatorzy: Gdańskie Centrum Organowe, Fundacja NOVA ARTE, Bazylika Mariacka w Gdańsku, Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

Patroni honorowi: Abp Tadeusz Wojda Metropolita Gdański, Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP Gdańsk, Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Gość Niedzielny, trojmiasto.pl`