II Niedziela Wielkiego Postu 13 marca 2022 roku.

 1. Witamy bardzo serdecznie wszystkich parafian a także gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes – to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami głoszącymi ewangelię w różnych zakątkach świata. Przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Akcji Katolickiej zbierają ofiary na pomoc misjonarzom. Bóg zapłać.
 3. W liturgii Kościoła:
  • w czwartek wspomnienie św. Patryka. Jest to równocześnie dzień imienin ks. bpa Zbigniewa Zielińskiego – poprzedniego proboszcza naszej parafii. Równocześnie pragniemy poinformować, że biskup Zbigniew Zieliński decyzją papieża Franciszka odchodzi z naszej diecezji do diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej aby pełnić tam  funkcję koadiutora. Wesprzyjmy ks. biskupa naszą modlitwą.
 4. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.00. 
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
 6. W piątek Droga Krzyżowa w bazylice o godz. 8.00 i 17.00. Zapraszamy.
 7. W  każdą niedzielę w Kaplicy Królewskiej o godz. 16.00 Msza św. w języku angielskim.
 8.  Na wzór rzymskiej tradycji wielkopostnych kościołów stacyjnych zapraszamy do codziennego pielgrzymowania do kaplicy Królewskiej. Od Środy Popielcowej w Kaplicy Królewskiej  spotykamy się codziennie na Eucharystii o godzinie 20.00 poprzedzonej adoracją Najświętszego Sakramentu (od 19.30). W trakcie modlitwy  rozważamy kolejne   fragmenty Księgi Wyjścia, które pomogą w dobrym przygotowaniu się do świąt wielkanocnych.
 9. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz dodatkowy egzemplarz  poświęcony św. Ojcu Pio.
 10. Wszystkim życzymy zdrowia i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże. 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ