Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.

  1. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego.

Papież św. Jan Paweł II wypełnił prośbę jaką skierował Pan Jezus za pośrednictwem    św. siostry Faustyny i ustanowił to święto dla całego Kościoła.

Na zakończenie każdej Mszy św. przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy dzisiaj koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Serdecznie zapraszamy dzisiaj na godz. 15.00  w Godzinie Miłosierdzia do Bazyliki na  specjalne nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego.

  1. W dniu dzisiejszym wolontariusze Caritas zbierają do puszek ofiary na pomoc potrzebującym. Bóg zapłać. Zachęcamy również do przekazywania 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gdańskiej, która jest organizacją pożytku publicznego.
  2. Zapraszamy członków Akcji Katolickiej i sympatyków na comiesięczne spotkanie w poniedziałek, 9 kwietnia, po wieczornej mszy św. do sali w plebanii
  3. W liturgii kościoła

– w poniedziałek uroczystość Zwiastowania Pańskiego

  1. Pragnę poinformować, że dzięki jałmużnie, którą złożyliśmy w czasie minionego wielkiego postu parafia nasza objęła opieka na okres 6 miesięcy trzy syryjskie rodzinny z Aleppo. Przekazaliśmy na pomoc tym rodzinom . Bóg zapłać.
  2. We wtorek 10 kwietnia przypada 8 rocznica katastrofy smoleńskiej. O godz. 7.30 w Bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Marszałka Macieja Płażyńskiego i pozostałych ofiar tej tragedii. Serdecznie zapraszamy.
  3. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny biuletyn.
  4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Janina Sukiel, l. 96, z ul. Ogarnej.

Dobry Jezu …..

  1. Wszystkim parafianom i gościom życzę Bożej niedzieli i miłego tygodnia. Szczęść Boże.