II Niedziela Wielkanocna Święto Miłosierdzia Bożego 16.04.23

 1. Witamy wszystkich odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 1. Dzisiejsza niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego.
  Papież św. Jan Paweł II wypełnił prośbę jaką skierował Pan Jezus za pośrednictwem    św. siostry Faustyny i ustanowił to święto dla całego Kościoła w 2000 roku. 
  Serdecznie zapraszamy dzisiaj na godz. 15.00  w Godzinie Miłosierdzia do Bazyliki na  specjalne nabożeństwo do Jezusa Miłosiernego.
 1. Przypominamy, że codziennie w naszej bazylice trwa od godz. 8.00 do 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i codziennie o godz. 15.00 odmawiana jest Koronka do Bożego Miłosierdzia. Bardzo dziękuję świeckim animatorom nabożeństwa.
 1. Msza św. w języku angielskim w każdą niedzielę o godz. 16.00 w Kaplicy Królewskiej.
 1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w każdą środę o godz. 17.30. Prośby i podziękowania, które chcielibyśmy polecić wspólnotowej modlitwie w czasie nowenny proszę składać do skarbony przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
 1. Dzisiaj przy wyjściu z Bazyliki zbieramy datki na odbudowę ziszczonego w pożarze Środowiskowego domu pomocy Caritas w Krzywym Kole na Żuławach. Dom ten w ramach dziennej opieki służył blisko 50 osobom niepełnosprawnym umysłowo i wymaga całkowitej odbudowy. Był to piękny zabytkowy dom podcieniowy. Za wszelką pomoc składamy staropolskie Bóg zapłać.
 1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
 1. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Wiesława Samborskiego l. 64 z ul. Ogarnej. Dobry Jezu …
 1. Wszystkim życzymy Bożej niedzieli i miłego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ