Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Zmartwychwstanie Pańskie (16.04.2017 r.)

Zmartwychwstanie Pańskie (16.04.2017 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Zmartwychwstanie Pańskie  – 16 kwiecień 2017 r.

 

  1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką
  2. Wszystkim parafianom i gościom pragnę złożyć w imieniu własnym i księży pracujących w naszej parafii najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus błogosławi nam udzielając wszystkim potrzebnych łask na każdy dzień. Chrystus Zmartwychwstał – Alleluja.
  3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego zorganizowania uroczystości Triduum Paschalnego. Dziękuję Beacie i Andrzejowi Matyjaszczyk oraz Grzegorzowi Kozłowskiemu za piękne przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać ks. Piotrowi,  ministrantom, szafarzom, panom organistom  za  przygotowania uroczystości.

 Szczególne podziękowania kieruję do pań zakrystianek: pani Lidii i Iwony oraz pana Jarosława.

 Staropolskie Bóg zapłać składam księżom współpracownikom  z ks. Infułatem na czele za kapłańską posługę w tych dniach w konfesjonale.      Bardzo dziękuję ks. Piotrowi za poprowadzenie w wielkim poście Gorzkich Żali i wygłoszone kazania pasyjne.

  1. Msze św. w poniedziałek wielkanocny jak w każdą niedzielę tj. o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i 18.00  oraz o godz. 11.00 w Kaplicy Królewskiej.
  2. W poniedziałek Wielkanocy na Mszy o godz. 12.00 zostaną wręczone certyfikaty potwierdzające ufundowanie złotej gwiazdy zdobiącej sklepienie Bazyliki. Przypomnijmy, że od kilku miesięcy trwa akcja prowadzona przez Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki – Pokolenia dla Bazyliki. Celem akcji jest przywracanie złotych gwiazd na sklepieniu   Gwiazdy te zawierają indywidualne dedykacje i są cegiełką wspierające remont.
  3. Przez całą oktawę będziemy my odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia na zakończenie wieczornej Mszy św. w ramach nowenny przed świętem miłosierdzia.
  4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego.

W to święto o godz. 15.00 odprawione zostanie  specjalne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.  Już dziś serdecznie zapraszam na tę uroczystość.

  1. Za tydzień w niedzielę miłosierdzia wolontariusze Caritas zbierać będą do puszek ofiary na działalność pomocową prowadzoną przez Caritas naszej
  2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego .
  3. Wszystkim życzymy miłego świętowania Szczęść Boże

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD