Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

Zmartwychwstanie Pańskie (16.04.2017 r.)

Zmartwychwstanie Pańskie (16.04.2017 r.)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Zmartwychwstanie Pańskie  – 16 kwiecień 2017 r.

 

  1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką
  2. Wszystkim parafianom i gościom pragnę złożyć w imieniu własnym i księży pracujących w naszej parafii najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus błogosławi nam udzielając wszystkim potrzebnych łask na każdy dzień. Chrystus Zmartwychwstał – Alleluja.
  3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego zorganizowania uroczystości Triduum Paschalnego. Dziękuję Beacie i Andrzejowi Matyjaszczyk oraz Grzegorzowi Kozłowskiemu za piękne przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać ks. Piotrowi,  ministrantom, szafarzom, panom organistom  za  przygotowania uroczystości.

 Szczególne podziękowania kieruję do pań zakrystianek: pani Lidii i Iwony oraz pana Jarosława.

 Staropolskie Bóg zapłać składam księżom współpracownikom  z ks. Infułatem na czele za kapłańską posługę w tych dniach w konfesjonale.      Bardzo dziękuję ks. Piotrowi za poprowadzenie w wielkim poście Gorzkich Żali i wygłoszone kazania pasyjne.

  1. Msze św. w poniedziałek wielkanocny jak w każdą niedzielę tj. o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i 18.00  oraz o godz. 11.00 w Kaplicy Królewskiej.
  2. W poniedziałek Wielkanocy na Mszy o godz. 12.00 zostaną wręczone certyfikaty potwierdzające ufundowanie złotej gwiazdy zdobiącej sklepienie Bazyliki. Przypomnijmy, że od kilku miesięcy trwa akcja prowadzona przez Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki – Pokolenia dla Bazyliki. Celem akcji jest przywracanie złotych gwiazd na sklepieniu   Gwiazdy te zawierają indywidualne dedykacje i są cegiełką wspierające remont.
  3. Przez całą oktawę będziemy my odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia na zakończenie wieczornej Mszy św. w ramach nowenny przed świętem miłosierdzia.
  4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego.

W to święto o godz. 15.00 odprawione zostanie  specjalne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.  Już dziś serdecznie zapraszam na tę uroczystość.

  1. Za tydzień w niedzielę miłosierdzia wolontariusze Caritas zbierać będą do puszek ofiary na działalność pomocową prowadzoną przez Caritas naszej
  2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego .
  3. Wszystkim życzymy miłego świętowania Szczęść Boże

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD

49 ludzie podążają BMWNMP
Twitter Pic Karciasw Twitter Pic martaurb Twitter Pic pawelgol Twitter Pic intencje Twitter Pic Zadrozny Twitter Pic OpercomP Twitter Pic Laurencj Twitter Pic Inspirac
Skontaktuj się z nami :

Nazwa:

E-mail:

Verification Image

Wpisz numer z góry: