1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką
  2. Wszystkim parafianom i gościom pragnę złożyć w imieniu własnym i księży pracujących w naszej parafii najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus błogosławi nam udzielając potrzebnych łask na każdy dzień byśmy umieli być świadkami Jego Zwycięstwa. Chrystus Zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał.
  3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego zorganizowania uroczystości Triduum Paschalnego.
  4. Msze św. w poniedziałek wielkanocny jak w każdą niedzielę   o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i 18.00.
  5. Przez całą oktawę będziemy my odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia na zakończenie wieczornej Mszy św. w ramach nowenny przed świętem miłosierdzia.
  6. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego.

W to święto o godz. 15.00 odprawione zostanie  specjalne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.  Już dziś serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

  1. Za tydzień w niedzielę miłosierdzia wolontariusze Caritas zbierać będą do puszek ofiary na działalność pomocową prowadzoną przez Caritas naszej 
  2. W związku z nasilającą się pandemią rząd RP wprowadził szereg obostrzeń, które mają nas uchronić przed rozprzestrzenianiem się Wszyscy powinniśmy  stosować się do wskazań kierowanych do nas przez służby sanitarne. Powinniśmy unikać niepotrzebnych kontaktów, nosić maseczki, dezynfekować dłonie oraz utrzymywać dystans społeczny.

Wydane obostrzenia dotyczą również organizacji nabożeństw w kościołach.

Osoba przebywająca w naszej bazylice powinna mieć : założoną maseczkę , która zasłania usta i nos, stać lub siedzieć w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od innych osób oraz przystępując do komunii św. pamiętać o zachowaniu odległości.

Komunia św. jeżeli udziela jej jeden kapłan najpierw udzielana jest tym osobom, które przyjmują ją na dłoń.  W bazylice mariackiej jednorazowo może przebywać nie więcej niż 210 osób. Przypominamy o udzielonej z racji trwającej epidemii dyspensie od uczestniczenia w niedzielnych i świątecznych Mszach św.

  1. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego.
  2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Stanisławy Makowskiej l. 64 z ul. Owsianej. Dobry Jezu …
  3. Wszystkim życzymy zdrowia i wielu łask od Zmartwychwstałego Pana. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ