OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Zmartwychwstanie Pańskie

1 kwietnia 2018 r.

 

 1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką
 2. Wszystkim parafianom i gościom pragnę złożyć w imieniu własnym i księży pracujących w naszej parafii najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus błogosławi nam udzielając wszystkim potrzebnych łask na każdy dzień. Chrystus Zmartwychwstał – Alleluja.
 3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego zorganizowania uroczystości Triduum Paschalnego. Dziękuję rodzinie Matyjaszczyk oraz Grzegorzowi Kozłowskiemu za piękne przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać ks. Piotrowi,  ministrantom, szafarzom, panom organistom  za  przygotowania uroczystości.

Szczególne podziękowania kieruję do pań zakrystianek: pani Lidii i Iwony oraz pana Jarosława. 

Staropolskie Bóg zapłać składam księżom współpracownikom za kapłańską posługę w tych dniach w konfesjonale.

 1. Msze św. w poniedziałek wielkanocny jak w każdą niedzielę   o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i 18.00  oraz o godz. 11.00 w kaplicy królewskiej.
 2. Przez całą oktawę będziemy my odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia na zakończenie wieczornej Mszy św. w ramach nowenny przed świętem miłosierdzia.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi dla dzieci w piątek od godz. 16.30. O godz. 17.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa połączone z komunią świętą.
 4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Święto Miłosierdzia Bożego.

W to święto o godz. 15.00 odprawione zostanie  specjalne nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.  Już dziś serdecznie zapraszam na tę uroczystość.

 1. Za tydzień w niedzielę miłosierdzia wolontariusze Caritas zbierać będą do puszek ofiary na działalność pomocową prowadzoną przez Caritas naszej parafii.  
 2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
 3. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Jadwigi Pluta l. 87 z ul. Św. Ducha, śp. Małgorzaty Bojaroć l. 86 z ul. Mariackiej i śp. Stanisławy Bieńkowskiej l. 82 z ul. Chlebnickiej. Dobry Jezu …
 4. Wszystkim życzymy miłego świętowania. Szczęść Boże.