1. Witam wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
  W dniu dzisiejszym po raz drugi obchodzimy ogłoszony przez papieża Franciszka  Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Biedak zawołał a Pan go usłyszał”.
 2. W liturgii kościoła:
  – we wtorek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego
  – w środę –  wspomnienie Ofiarowania NMP
  – w czwartek – wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Z tej okazji pragnę złożyć życzenia panom organistom oraz naszemu Chórowi parafialnemu.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.
  Podziękowania i prośby które chcielibyśmy przedstawić Matce Bożej we wspólnej modlitwie można składać do skarbony przy figurze Madonny Pięknej Gdańskiej.
 4. Bardzo dziękuję za złożone dzisiaj ofiary na tacę, są one przeznaczone na wsparcie dla Gdańskiego Seminarium Duchownego.
 5. W przyszłą niedzielę 25 listopada w przededniu 40 rocznicy śmierci ks. Józefa Zator-Przytockiego o godz. 12:00 zostanie odprawiona Msza św. o spokój jego duszy. Zostanie również otwarta wystawa przygotowana przez IPN o ks. Prałacie Zator-Przytockim – naszym proboszczu, kapłanie niezłomnym. Zapraszam do wspólnej modlitwy za ks. Prałata.
 6. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, dwumiesięcznik biblijny Galilea oraz nasz parafialny Biuletyn.
 7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb:  śp. Marii Fogiel, l. 98, z ul. Garbary i śp. Janusza Rutkowskiego l. 85, z ul. Kaletniczej. Dobry Jezu …
 8. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłej niedzieli i Bożego tygodnia.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ