1. Witam wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.

W dniu dzisiejszym po raz trzeci obchodzimy ogłoszony przez papieża Franciszka  Światowy Dzień Ubogich pod hałasem „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie” .

  1. W liturgii kościoła:

w poniedziałek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny dziewicy i męczennicy

w środę – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego

w czwartek –  wspomnienie Ofiarowania NMP

w piątek – wspomnienie św. Cecylii – patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Z tej okazji pragnę złożyć życzenia panom organistom oraz naszemu Chórowi parafialnemu.

  1. Dzisiaj o godz. 16.00 w Sali obok Kaplicy Królewskiej spotkanie Świeckiego Zakonu św. Franciszka. Zapraszamy zarówno członków trzeciego zakonu jak i sympatyków. Spotkanie poprowadzi kapucyn o. Zdzisław Duma.
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.

Podziękowania i prośby które chcielibyśmy przedstawić Matce Bożej we wspólnej modlitwie można składać do skarbony przy figurze Madonny Pięknej Gdańskiej.

  1. Parafia nasza organizuje zimowisko połączone ze szkółką narciarską dla dzieci w Karpaczu, w terminie 18 – 24 stycznia przyszłego roku.Całkowity koszt wyjazdu 1350 zł. Więcej informacji u ks. Adama i w dzisiejszym Biuletynie Parafialnym.
  2. W Polsce co pół godziny dziecko traci bliską sobie osobę, ojca bądź matkę. To oznacza, że codziennie w społeczność szkolną wkracza osierocony uczeń. W ramach Dnia Solidarności z Dziećmi i Młodzieżą w żałobie, uczniowie Zespołu Szkół Łączności w Gdańsku wraz z ks. Adamem z naszej parafii, organizują dzisiaj, po mszy św., zbiórkę do puszek, jako konkretną pomoc finansową dla dzieci i młodzieży po stracie swoich rodziców, otoczonych opieką przez Hospicjum Ks. Dudkiewicza w Gdańsku. Za wszelkie złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
  3. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego, dwumiesięcznik biblijny Galilea oraz nasz parafialny Biuletyn.
  4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Bronisławy Kobyłko-Pracz l. 90 z ul. Grobla,  Dobry Jezu …
  5. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłej niedzieli i Bożego tygodnia.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ