1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką. 
  2. W dniu dzisiejszym obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Polska po 123 latach niewoli na powrót stała się wolna i odzyskała miejsce na mapie Europy.

Dzisiaj o godz. 12.00 Metropolita Gdański ks. Abp Sławoj Leszek Głódź wraz z biskupami pomocniczymi i kapłanami archidiecezji Gdańskiej odprawi uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny na którą serdecznie zapraszamy.

W związku z obchodami 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ks. Abp Metropolita Gdański zarządził aby 11 listopada o godz. 12.00 zabrzmiały wszystkie dzwony kościelne oraz aby na wszystkich Mszach św. odśpiewano uroczyste Te Deum Laudams oraz hymn Polski jako dziękczynienie za dar wolności.

  1. W liturgii kościoła:

w poniedziałek – wspomnienie św. Jozafata biskupa i męczennika

 we wtorek – wspomnienie pierwszych męczenników Polski: św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

w czwartek – wspomnienie św. Alberta Wielkiego biskupa i doktora Kościoła

w piątek – wspomnienie NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia

w sobotę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej

  1. Przypominamy, że z powodu zamknięcia kościoła św. Mikołaja ze względu na zły stan techniczny Kaplica Królewska została udostępniona O.O Dominikanom, gdzie ojcowie dominikanie odprawiają we wszystkie niedziele nabożeństwa według własnego porządku.
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.

Podziękowania i prośby które chcielibyśmy przedstawić Matce Bożej we wspólnej modlitwie można składać do skarbony przy figurze Madonny Pięknej Gdańskiej.

  1. Wspólnota Akcji Katolickiej zapraszana członków i sympatyków na spotkanie w najbliższy poniedziałek po mszy św. wieczornej do sali w plebanii. Podczas spotkania obejrzymy film o słudze bożym Kardynale Auguście Hlondzie Prymasie Polski.
  2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
  3. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Haliny Słojewskiej-Kołodziej l. 85 z ul. Mariackiej oraz śp. Joanny Foryś l. 94 z ul Szerokiej. Dobry Jezu …
  4. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ