1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.

Pierwsze dni listopada to dni szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Różaniec z wypominkami za zmarłych w Bazylice codziennie do piątku o godz. 17.30.  Przypominamy, że do 8 listopada każdy kto jest w stanie łaski uświęcającej może uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych bliskich zmarłych. 

  1. W liturgii kościoła:

w poniedziałek – wspomnienie św. Karola Boromeusza biskupa

w sobotę – święto – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.45.

Podziękowania i prośby które chcielibyśmy przedstawić Matce Bożej we wspólnej modlitwie można składać do skarbony przy figurze Madonny Pięknej Gdańskiej.

  1. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. za zmarłych. Msza św. jest to szczególnym darem którym możemy obdarować naszych zmarłych przodków. Jest również możliwość zamówienia Mszy św. gregoriańskich. Pamiętajmy o tych którzy odeszli a być może bardzo potrzebują naszej modlitwy.
  2. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
  3. Zapraszamy do przyłączenia się do wspólnej akcji prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki – Pokolenia dla Bazyliki. I ty możesz zostać donatorem (dobrodziejem) Bazyliki mając swoją złota gwiazdkę na sklepieniu tej największej ceglanej świątyni. Szczegóły na ulotkach i stronie internetowej Bazyliki Mariackiej.
  4. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ