1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.

Dzisiaj przeżywamy rocznicę poświecenia naszego kościoła. Dziękujmy Bogu i ludziom za tę przepiękna świątynię modlitwy. W modlitwie pamiętamy o fundatorach, budowniczych i dobrodziejach kościoła mariackiego. Niech Bóg nagrodzi również trud tych, którzy podnosili Bazylikę Mariacką z gruzów po II wojnie światowej oraz współcześnie troszczących się o jej wystrój i wygląd.

 1. Dzisiaj o godz. 16:00 w Kaplicy królewskiej spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.
 2. W liturgii kościoła:

w czwartek uroczystość Wszystkich Świętych

w piątek wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych – dzień zaduszny

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek sobota miesiąca.

Spowiedź pierwszopiątkowa dla dzieci w piątek o godz. 16.30 w Kaplicy Królewskiej, a o  godz. 17.00  nabożeństwo z komunią św. Zapraszamy wszystkie dzieci.

 1. W Uroczystość Wszystkich Świętych oddajemy cześć tym wszystkim którzy poprzez święte życie zjednoczyli się z Bogiem i cieszą się chwałą nieba. Do tradycji należy również odwiedzanie cmentarzy i modlitwa za zmarłych.
 2. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w Bazylice jak w każdą niedzielę.

Msza św. o godz. 12.00 zostanie odprawiona za wszystkich zmarłych parafian, zmarłych duszpasterzy którzy pracowali w Bazylice Mariackiej oraz za zmarłych wspominanych w wypominkach.

 1. W dzień zaduszny Msze św. w Bazylice o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.

Msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji wszystkich zmarłych wspominanych w wypominkach. Będzie ona połączona z procesją żałobną do pięciu stacji w czasie której odmówimy pierwszy różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.

 1. Od soboty różaniec z wypominkami codziennie do 8 listopada o godz. 17.30.

Przypominamy, że od 1 do 8 listopada każdy kto jest w stanie łaski uświęcającej, kto pobożnie nawiedzi cmentarz i pomodli się w intencji Ojca św. może uzyskać odpust zupełny za zmarłych.

 1. W sobotę odwiedzimy chorych z komunią św. nowych chorych proszę zgłaszać w zakrystii.
 2. Kartki na wypominki za zmarłych dołączone są do biuletynu i wyłożone są przy figurze Pięknej Madonny. Zgodnie z tradycją naszej parafii będziemy modlić się za zmarłych wspominanych w wypominkach modlitwą różańcową przez oktawę uroczystości Wszystkich świętych oraz na Mszy zbiorowej za zmarłych. 
 3. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Armenii w dniach 23-30 czerwca 2019 r. Szczegółowe informacje na plakatach, na stronie internetowej Bazyliki i u ks. Piotra. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.    
 4. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
 5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jadwigi Kopaczewskiej, l. 85 z  Ogarnej. Dobry Jezu …