1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.

Dzisiaj przeżywamy rocznicę poświecenia naszego kościoła. Dziękujmy Bogu i ludziom za tę przepiękna świątynię modlitwy. W modlitwie pamiętamy o fundatorach, budowniczych i dobrodziejach kościoła mariackiego. Niech Bóg nagrodzi również trud tych, którzy podnosili Bazylikę Mariacką z gruzów po II wojnie światowej oraz współcześnie troszczących się o jej wystrój i wygląd.

  1. W liturgii kościoła:

w poniedziałek – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

w piątek uroczystość Wszystkich Świętych

w sobotę  wspomnienie Wszystkich wiernych zmarłych – dzień zaduszny

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek sobota miesiąca.
  2. W Uroczystość Wszystkich Świętych oddajemy cześć tym wszystkim którzy poprzez święte życie zjednoczyli się z Bogiem i cieszą się chwałą nieba. Do tradycji należy również odwiedzanie cmentarzy i modlitwa za zmarłych.
  3. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św.  w Bazylice jak w każdą niedzielę.

Msza św. o godz. 12.00 zostanie odprawiona za wszystkich zmarłych parafian, zmarłych duszpasterzy którzy pracowali w Bazylice Mariackiej oraz za zmarłych wspominanych w wypominkach.

  1. W dzień zaduszny Msze św. w Bazylice o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.

Msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji wszystkich zmarłych wspominanych w wypominkach. Będzie ona połączona z procesją żałobną do pięciu stacji w czasie której odmówimy pierwszy różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.

  1. Od piątku różaniec z wypominkami codziennie do 8 listopada o godz. 17.30.

Przypominamy, że od 1 do 8 listopada każdy kto jest w stanie łaski uświęcającej, kto pobożnie nawiedzi cmentarz i pomodli się w intencji Ojca św. może uzyskać odpust zupełny za zmarłych.

  1. W sobotę odwiedzimy chorych z komunią św. nowych chorych proszę zgłaszać w zakrystii.
  2. Kartki na wypominki za zmarłych dołączone są do biuletynu i wyłożone są przy figurze Pięknej Madonny. Zgodnie z tradycją naszej parafii będziemy modlić się za zmarłych wspominanych w wypominkach modlitwą różańcową przez oktawę uroczystości Wszystkich świętych oraz na Mszy zbiorowej za zmarłych. 
  3. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
  4. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ