1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.

Dzisiaj przeżywamy rocznicę poświecenia naszego kościoła. Dziękujmy Bogu i ludziom za tę przepiękna świątynię modlitwy. W modlitwie pamiętamy o fundatorach, budowniczych i dobrodziejach kościoła mariackiego. Niech Bóg nagrodzi również trud tych, którzy podnosili Bazylikę Mariacką z gruzów po II wojnie światowej oraz współcześnie troszczących się o jej wystrój i wygląd.

  1. W liturgii kościoła:

w środę – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

w przyszłą niedzielę przypada  Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć tym wszystkim którzy poprzez święte życie zjednoczyli się z Bogiem i cieszą się chwałą nieba. Do tradycji należy również odwiedzanie cmentarzy i modlitwa za zmarłych.

  1. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św.  w Bazylice jak w każdą niedzielę.

Msza św. o godz. 12.00 zostanie odprawiona za wszystkich zmarłych parafian, zmarłych duszpasterzy którzy pracowali w Bazylice Mariackiej,  za zmarłych wspominanych w tegorocznych wypominkach.

W związku z trwającą pandemią prosimy aby odwiedziny grobów naszych bliskich rozłożyć na dni poprzedzające lub następujące po 1 listopada celem uniknięcia dużych skupisk ludzkich. Przypominamy, że  do 8 listopada każdy kto jest w stanie łaski uświęcającej, kto pobożnie nawiedzi cmentarz i pomodli się w intencji Ojca św. może uzyskać odpust zupełny za zmarłych.

  1. Kartki na wypominki za zmarłych wyłożone są przy figurze Pięknej Madonny. Zgodnie z tradycją naszej parafii będziemy modlić się za zmarłych wspominanych w wypominkach modlitwą różańcową przez oktawę uroczystości Wszystkich świętych tj. od 1 do 8 listopada  oraz na Mszy zbiorowej za zmarłych.
  2. W związku ze wzrostem zachorowań związanych z epidemią koronawirusa prosimy wszystkich o zachowanie wskazań dotyczących bezpieczeństwa epidemiologicznego podawanych przez służby sanitarne.
  3. W zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwo różańcowe w Bazylice codziennie o godz. 17.30
  4. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego.
  5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Barbary Pączek l.82 z ul. Chlebnickiej. Dobry Jezu ….
  6. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ