1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. W dniu dzisiejszym przeżywamy po raz dziewiętnasty Dzień Papieski związany z osobą papieża Polaka św. Jana Pawła II. Przed kościołami całej Polski wolontariusze zbierają datki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia . Fundacja ta przyznaje stypendia zdolnej pochodzącej z niezamożnych środowisk młodzieży.
 3. Zapraszamy dzisiaj na czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 17.30. Następnie Msza św. i procesja z figurą Pani Fatimskiej.
 4. W liturgii kościoła:
 5. w poniedziałek wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque – Dzień Edukacji Narodowej – wszystkim nauczycielom i katechetom składamy najserdeczniejsze życzenia.

we wtorek wspomnienie św. Teresy od Jezusa doktora Kościoła

w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – 41 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. 16 października 1978 roku kardynałowie zebrani na konklawe wybrali na następcę św. Piotra – Polaka, który przyjął imię Jan Paweł II.

w czwartek wspomnienie – św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika

w piątek święto św. Łukasza Ewangelisty – dzień modlitw w intencji Służby zdrowia

w sobotę wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki męczennika – patrona Solidarności

 1. W przyszłą niedzielę 20 października przypada druga rocznica śmieci śp. ks. infułata Stanisława Bogdanowicza – wieloletniego proboszcza Bazyliki Mariackiej, honorowego obywatela Miasta Gdańska. Msze św. o godz. 12.00 zostanie odprawiona za śp. ks. Bogdanowicza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy o spokój Jego duszy.
 2. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwo różańcowe w Bazylice codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec w każdy czwartek października  na godz. 17.00 do Kaplicy Królewskiej.  Niech wołanie Matki Bożej z Fatimy niepozostanie bez odzewu.
 3. Parafialny Odział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich członków i sympatyków oraz osoby które chciałyby się przyłączyć do Akcji, na Mszę Św. w poniedziałek o godz. 18.00, a następnie na spotkanie w salce parafialnej po Mszy Św. około godz. 18.30.
 4. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich świętych i dnia zadusznego. W tradycji Kościoła są to dni szczególnej modlitwy i pamięci o zmarłych. Kartki na wypominki za zmarłych dołączone są do Biuletynu oraz wyłożone są w ławkach. Zgodnie z tradycją tej parafii będziemy modlić się za tych zmarłych modlitwą różańcową przez oktawę uroczystości Wszystkich świętych oraz na Mszy zbiorowej za zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Bardzo proszę o wyraźne pisanie imion i nazwisk.
 5. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
 6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystyny Tarnowskiej l. 81 z ul. Ogarnej i śp. Haliny Beyrowskiej-Tarasow l. 83 z ul. Grobla I.           Dobry Jezu…
 7. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.