1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W dniu dzisiejszym przeżywamy po raz dwudziesty Dzień Papieski związany z osobą papieża Polaka św. Jana Pawła II. Przed kościołami całej Polski wolontariusze zbierają datki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja ta przyznaje stypendia zdolnej pochodzącej z niezamożnych środowisk młodzieży.
  3. W liturgii kościoła:

we wtorek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego kapłana 

w środę wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque – Dzień Edukacji Narodowej – wszystkim nauczycielom i katechetom składamy najserdeczniejsze życzenia. 

w czwartek  wspomnienie św. Teresy od Jezusa doktora Kościoła

w piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – 42 rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. 16 października 1978 roku kardynałowie zebrani na konklawe wybrali na następcę św. Piotra – Polaka, który przyjął imię Jan Paweł II.

w sobotę wspomnienie – św. Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika

  1. We wtorek 13 października zapraszamy na czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 17.30. Następnie Msza św. i procesja z figurą Pani Fatimskiej.
  2. W październiku zapraszamy do Bazyliki na nabożeństwa różańcowe. Różaniec codziennie o godz. 17.30.
  3. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich świętych i dnia zadusznego. W tradycji Kościoła są to dni szczególnej modlitwy i pamięci o zmarłych. Kartki na wypominki za zmarłych wyłożone są przy wyjściu z bazyliki. Zgodnie z tradycją tej parafii będziemy modlić się za tych zmarłych modlitwą różańcową przez oktawę uroczystości Wszystkich świętych oraz na Mszy zbiorowej za zmarłych.  Wypominki można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Bardzo proszę o wyraźne pisanie imion i nazwisk.
  4. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
  5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zdzisławy Kanarek l. 88 z ul. Ławniczej oraz śp. Ewy Korczak l.50 . We wtorek o godz. 10.00 w bazylice odbędzie się pogrzeb śp. Danuty Dziuba l. 91 z ul. Długiej.. Dobry Jezu …
  6. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ