Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

XXVII Niedziela zwykła 8.10.17

XXVII Niedziela zwykła 8.10.17

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII Niedziela zwykła 8.10. 2017 r.

 

 

  1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiaj w całej Polsce jest przeżywany dzień papieski – wspominamy osobę św. Jana Pawła II – papieża Polaka. Dzisiaj też jest prowadzona przed kościołami zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – dającą stypendia dla dzieci i młodzieży.
  3. W liturgii kościoła:

w poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka

w piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego

w sobotę wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque – Dzień Edukacji Narodowej – pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach

  1. W piątek 13 października zapraszamy na czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy je tradycyjnie modlitwą różańcową o godz. 17.30. Następnie Msza św. i procesja z figurą Pani Fatimskiej. Proszę przynieść ze sobą świece, które zapalimy w czasie procesji.

Przypomnijmy, że w tym roku przeżywamy 100 rocznicę objawień w Fatimie. Matka Boża objawiając się trójce dzieci nawoływała nas do odmawiania różańca i pokuty. Niech wołanie Matki Bożej z Fatimy niepozostanie bez odzewu.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwo różańcowe w Bazylice codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec w każdy czwartek października  na godz. 16.30 do Kaplicy Królewskiej
  2. Przypominamy, że Msze św. w Bazylice odprawiane są w dni powszednie o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. W niedzielę o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i 18.00 oraz o godz. 11.00 w kaplicy królewskiej dla dzieci. Zachęcamy do zamawianie intencji mszalnych.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w połączeniu z nabożeństwem różańcowym . Podziękowania i prośby które chcielibyśmy przedstawić Matce Bożej we wspólnej modlitwie można składać do skarbony przy figurze.
  4. Z radością pragnę poinformować, że dobiegły końca prace remontowo-konserwatorskie przy witrażu przedstawiającym scenę Wniebowzięcia NMP, a znajdującym się za ołtarzem głównym bazyliki. Jest to największe okno naszego kościoła. Prace te kosztowały 305 tys. zł. a sfinansowane zostały ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i naszej parafii.

Pragnę również poinformować, że od 15 października rozpoczną się pracę  przy ołtarzu głównym. Ołtarz ten – dzieło Mistrza Michała z Augsburga zostanie zdemontowany i przez ponad rok poddawanym pracom konserwatorskim.

Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcą i dobrodziejom naszej Bazyliki. Bóg zapłać.

  1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
  2. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD

49 ludzie podążają BMWNMP
Twitter Pic Karciasw Twitter Pic martaurb Twitter Pic pawelgol Twitter Pic intencje Twitter Pic Zadrozny Twitter Pic OpercomP Twitter Pic Laurencj Twitter Pic Inspirac
Skontaktuj się z nami :

Nazwa:

E-mail:

Verification Image

Wpisz numer z góry: