Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

XXVII Niedziela zwykła 8.10.17

XXVII Niedziela zwykła 8.10.17

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVII Niedziela zwykła 8.10. 2017 r.

 

 

  1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiaj w całej Polsce jest przeżywany dzień papieski – wspominamy osobę św. Jana Pawła II – papieża Polaka. Dzisiaj też jest prowadzona przed kościołami zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – dającą stypendia dla dzieci i młodzieży.
  3. W liturgii kościoła:

w poniedziałek wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka

w piątek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego

w sobotę wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque – Dzień Edukacji Narodowej – pamiętajmy w modlitwie o naszych nauczycielach

  1. W piątek 13 października zapraszamy na czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy je tradycyjnie modlitwą różańcową o godz. 17.30. Następnie Msza św. i procesja z figurą Pani Fatimskiej. Proszę przynieść ze sobą świece, które zapalimy w czasie procesji.

Przypomnijmy, że w tym roku przeżywamy 100 rocznicę objawień w Fatimie. Matka Boża objawiając się trójce dzieci nawoływała nas do odmawiania różańca i pokuty. Niech wołanie Matki Bożej z Fatimy niepozostanie bez odzewu.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwo różańcowe w Bazylice codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec w każdy czwartek października  na godz. 16.30 do Kaplicy Królewskiej
  2. Przypominamy, że Msze św. w Bazylice odprawiane są w dni powszednie o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. W niedzielę o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i 18.00 oraz o godz. 11.00 w kaplicy królewskiej dla dzieci. Zachęcamy do zamawianie intencji mszalnych.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w połączeniu z nabożeństwem różańcowym . Podziękowania i prośby które chcielibyśmy przedstawić Matce Bożej we wspólnej modlitwie można składać do skarbony przy figurze.
  4. Z radością pragnę poinformować, że dobiegły końca prace remontowo-konserwatorskie przy witrażu przedstawiającym scenę Wniebowzięcia NMP, a znajdującym się za ołtarzem głównym bazyliki. Jest to największe okno naszego kościoła. Prace te kosztowały 305 tys. zł. a sfinansowane zostały ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i naszej parafii.

Pragnę również poinformować, że od 15 października rozpoczną się pracę  przy ołtarzu głównym. Ołtarz ten – dzieło Mistrza Michała z Augsburga zostanie zdemontowany i przez ponad rok poddawanym pracom konserwatorskim.

Bardzo dziękuję wszystkim ofiarodawcą i dobrodziejom naszej Bazyliki. Bóg zapłać.

  1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
  2. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD