1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Miesiąc październik z woli papieża Franciszka jest Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Papież zachęca nas zarówno do modlitwy w intencji misji jak i konkretnego działania i solidarności z misjami.
  3. W liturgii kościoła:

w poniedziałek wspomnienie NMP Różańcowej

w środę wspomnienie św. Męczenników Dionizego i towarzyszy 

w piątek wspomnienie św. Jana XXIII papieża

  1. W przyszłą niedzielę 13 października zapraszamy na czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy je tradycyjnie modlitwą różańcową o godz. 17.30. Następnie Msza św. i procesja z figurą Pani Fatimskiej. Proszę przynieść ze sobą świece, które zapalimy w czasie procesji.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwo różańcowe w Bazylice codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec w każdy czwartek października  na godz. 17.00 do Kaplicy Królewskiej
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w połączeniu z nabożeństwem różańcowym . Podziękowania i prośby które chcielibyśmy przedstawić Matce Bożej we wspólnej modlitwie można składać do skarbony przy figurze.
  4. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego, dwumiesięcznik biblijny Galilea oraz nasz parafialny Biuletyn.
  5. Parafialny Odział Akcji Katolickiej zaprasza wszystkich członków i sympatyków oraz osoby które chciałyby się przyłączyć do Akcji, na Mszę Św. w dniu 14 października o godz. 18.00, a następnie na spotkanie w salce parafialnej po Mszy Św. około godz. 18.30.
  6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krystyny Tarnowskiej l. 81 z ul. Ogarnej. Dobry Jezu …
  7. Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

                                                          

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ