1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W dniu dzisiejszym przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Podejmując prośbę papieża Franciszka biskup Jacek Jezierski Administrator Apostolski w naszej archidiecezji ogłosił na dzisiaj zbiórkę do puszek na pomoc uchodźcom, którzy ucierpieli w skutek pożaru na greckiej wyspie Lesbos. Przy wyjściu z bazyliki wolontariusze zbierają ofiary do puszek. Bóg zapłać.
  3. Dzisiaj przypada 81 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Z inicjatywy okręgu Pomorskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy modlić się w intencji twórców Polskiego Państwa Podziemnego oraz w intencji wszystkich kombatantów.
  4. W liturgii kościoła:

w poniedziałek  wspomnienie św. Wacława męczennika

we wtorek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

w środę wspomnienie św. Hieronima doktora Kościoła

w czwartek  wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus

w piątek  wspomnienie św. Aniołów Stróżów

  1. Od czwartku zapraszamy przez cały październik na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwo różańcowe w Bazylice codziennie o godz. 17.30.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.

Z racji pandemii  kapłani odwiedzać będą chorych z komunią św. tylko na specjalne życzenie. 

  1. Serdecznie zapraszamy wszystkich chłopców i dziewczęta którzy chcieliby zostać ministrantami i ministrantkami. Zainteresowani proszeni są o kontakt z ks. Adamem.
  2. Dzisiaj po koronce do Bożego Miłosierdzia w sali przy Kaplicy Królewskiej spotkanie członków Żywego Różańca połączone ze zmianą tajemnic różańcowych.
  3. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
  4. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ