Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

XXV ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

XXV ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO   

„Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”

Światowy dzień chorego obchodzony jest w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, czyli 11 lutego. Ustanowiony został przez św. Jana Pawła II w 1992 r. Św. Bernadetę  z Lourdes opowiadała, że Matka Boża, spojrzała na nią, tak jak się patrzy na osobę. Papież Franciszek  zauważa, że proste słowa opisują pełnię relacji międzyludzkiej. Maryja mówi do niej z wielkim szacunkiem, bez politowania. „Ta postawa przypomina, że każdy chory jest i pozostaje istotą ludzką i musi być traktowany jako taka. Ludzie chorzy, podobnie jak osoby niepełnosprawne, nawet bardzo poważnie, posiadają swoją niezbywalną godność i swoją misję w życiu i nigdy nie mogą stawać się jedynie przedmiotami, nawet jeśli czasami mogą się wydawać jedynie biernymi, choć w rzeczywistości nigdy tak nie jest.

W  naszej Bazylice również celebrowaliśmy Światowy Dzień Chorego, któremu przewodniczył ks. kan. Rafał Hallmann. Podczas homilii zwrócił uwagę na historię światowych dni chorego, wyjaśnił istotę sakramentu namaszczenia oraz wspomniał, że w czerwcu będziemy przeżywać 30. rocznicę spotkania Jana Pawła II z chorymi w Bazylice Mariackiej. Po homilii osoby starsze i chore przystąpiły do sakramentu namaszczenia chorych.

 

[gallery_bank type=”images” format=”masonry” title=”true” desc=”false” responsive=”true” display=”all” sort_by=”pic_id” animation_effect=”bounce” album_title=”true” album_id=”109″]

 

 

 

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD

37 ludzie podążają BMWNMP

Skontaktuj się z nami :

Nazwa:

E-mail:

Verification Image

Wpisz numer z góry: