Konkatedra Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

XXV ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

XXV ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

XXV ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO   

„Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”

Światowy dzień chorego obchodzony jest w liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, czyli 11 lutego. Ustanowiony został przez św. Jana Pawła II w 1992 r. Św. Bernadetę  z Lourdes opowiadała, że Matka Boża, spojrzała na nią, tak jak się patrzy na osobę. Papież Franciszek  zauważa, że proste słowa opisują pełnię relacji międzyludzkiej. Maryja mówi do niej z wielkim szacunkiem, bez politowania. „Ta postawa przypomina, że każdy chory jest i pozostaje istotą ludzką i musi być traktowany jako taka. Ludzie chorzy, podobnie jak osoby niepełnosprawne, nawet bardzo poważnie, posiadają swoją niezbywalną godność i swoją misję w życiu i nigdy nie mogą stawać się jedynie przedmiotami, nawet jeśli czasami mogą się wydawać jedynie biernymi, choć w rzeczywistości nigdy tak nie jest.

W  naszej Bazylice również celebrowaliśmy Światowy Dzień Chorego, któremu przewodniczył ks. kan. Rafał Hallmann. Podczas homilii zwrócił uwagę na historię światowych dni chorego, wyjaśnił istotę sakramentu namaszczenia oraz wspomniał, że w czerwcu będziemy przeżywać 30. rocznicę spotkania Jana Pawła II z chorymi w Bazylice Mariackiej. Po homilii osoby starsze i chore przystąpiły do sakramentu namaszczenia chorych.

 

XXV ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

 

 

 

NABOŻEŃSTWA

INF. DLA TURYSTÓW

WYDARZENIA

DOJAZD

46 ludzie podążają BMWNMP
Twitter Pic Zadrozny Twitter Pic OpercomP Twitter Pic Laurencj Twitter Pic Inspirac Twitter Pic Przybysz Twitter Pic kongreso Twitter Pic Krzysio_ Twitter Pic eRPe1975
Skontaktuj się z nami :

Nazwa:

E-mail:

Verification Image

Wpisz numer z góry: