1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy już po raz 92 Tydzień Misyjny. Przeżywamy go pod hasłem „Pełni Ducha i posłani ”.  Niech to będzie dla nas czas zarówno duchowego jak materialnego wsparcia dzieła misyjnego kościoła.
  3. W liturgii kościoła:

w poniedziałek –  wspomnienie św. Jana Pawła II papieża

we wtorek – wspomnienie św. Jana Kapistrana

w  środę –  wspomnienie  św. Antoniego Marii Clareta biskupa

  1. W środę przypada 3 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego – poprzedniego proboszcza Bazyliki Mariackiej. Życzymy ks. biskupowi obfitości darów Ducha św. na drodze biskupiej posługi.
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w połączeniu z nabożeństwem różańcowym . Podziękowania i prośby które chcielibyśmy przedstawić Matce Bożej we wspólnej modlitwie można składać do skarbony przy figurze Madonny Pięknej Gdańskiej.
  3. Składamy serdeczne podziękowania za wsparcie okazane fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W minioną niedzielę w ramach Dnia Papieskiego zebraliśmy do puszek 1755,24 zł na stypendia dla młodzieży. Bóg zapłać. 
  4. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich świętych i dnia zadusznego. W tradycji Kościoła są to dni szczególnej modlitwy i pamięci o zmarłych.

Kartki na wypominki za zmarłych dołączone są do Biuletynu i wyłożone są przy figurze Pięknej Madonny.  Zgodnie z tradycją naszej parafii będziemy modlić się za  zmarłych wspominanych w wypominkach modlitwą różańcową przez oktawę uroczystości Wszystkich świętych oraz na Mszy zbiorowej za zmarłych 2 listopada o godz. 18.00.  Wypominki można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Bardzo proszę o wyraźne pisanie imion i nazwisk.

  1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
  2. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Felicji Meller, l. 89, z  Grobla I; śp. Haliny Ufnowskiej-Wróblewskiej, l. 92, z ul. Powroźniczej i  śp. Józefa Kucharskiego, l. 91, z  ul. Mariackiej.  Dobry Jezu ….

 

                                                                                              PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ