1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy już po raz 93 Tydzień Misyjny. Przeżywamy go pod hasłem „Ochrzczeni i posłani ”.  Niech to będzie dla nas czas zarówno duchowego jak materialnego wsparcia dzieła misyjnego kościoła.
  3. W liturgii kościoła:

we wtorek –  wspomnienie św. Jana Pawła II papieża

w środę – wspomnienie św. Jana Kapistrana

w czwartek  –  wspomnienie  św. Antoniego Marii Clareta biskupa

  1. Dzisiaj przypada druga rocznica śmieci śp. ks. infułata Stanisława Bogdanowicza – wieloletniego proboszcza Bazyliki Mariackiej, honorowego obywatela Miasta Gdańska. Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona za śp. ks. Bogdanowicza a przewodniczyć jej będzie Metropolita Gdański ks. abp Sławoj Leszek Głódź. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
  2. W czwartek przypada 4 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego – poprzedniego proboszcza Bazyliki Mariackiej. Życzymy ks. biskupowi obfitości darów Ducha św. na drodze biskupiej posługi.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w połączeniu z nabożeństwem różańcowym . Podziękowania i prośby które chcielibyśmy przedstawić Matce Bożej we wspólnej modlitwie można składać do skarbony przy figurze Madonny Pięknej Gdańskiej.
  4. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwo różańcowe w Bazylice codziennie o godz. 17.30. Dzieci zapraszamy na różaniec w każdy czwartek października  na godz. 17.00 do Kaplicy Królewskiej.  Niech wołanie Matki Bożej z Fatimy niepozostanie bez odzewu.
  5. Składamy serdeczne podziękowania za wsparcie okazane fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W minioną niedzielę w ramach Dnia Papieskiego zebraliśmy do puszek 2 135,57 zł na stypendia dla młodzieży. Bóg zapłać. 
  6. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich świętych i dnia zadusznego. W tradycji Kościoła są to dni szczególnej modlitwy i pamięci o zmarłych.

Kartki na wypominki za zmarłych dołączone są do Biuletynu i wyłożone są przy figurze Pięknej Madonny.  Zgodnie z tradycją naszej parafii będziemy modlić się za  zmarłych wspominanych w wypominkach modlitwą różańcową przez oktawę uroczystości Wszystkich świętych oraz na Mszy zbiorowej za zmarłych 2 listopada o godz. 18.00.  Wypominki można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Bardzo proszę o wyraźne pisanie imion i nazwisk.

10. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn. 

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ