1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Niech to będzie dla nas czas zarówno duchowego jak materialnego wsparcia dzieła misyjnego kościoła.
  3. W liturgii kościoła:

w poniedziałek – wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki patrona Solidarności – dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. 

we wtorek –  wspomnienie św. Jana Kantego prezbitera

w czwartek – wspomnienie św. Jana Pawła II papieża

  1. We wtorek przypada trzecia  rocznica śmieci śp. ks. infułata Stanisława Bogdanowicza wieloletniego proboszcza Bazyliki Mariackiej honorowego obywatela Miasta Gdańska. Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona za śp. ks. Bogdanowicza.
  2. W sobotę przypada 5 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Zbigniewa Zielińskiego – poprzedniego proboszcza Bazyliki Mariackiej. Życzymy ks. biskupowi obfitości darów Ducha św. na drodze biskupiej posługi.
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę w połączeniu z nabożeństwem różańcowym . Podziękowania i prośby które chcielibyśmy przedstawić Matce Bożej we wspólnej modlitwie można składać do skarbony przy figurze Madonny Pięknej Gdańskiej.
  4. W październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. Nabożeństwo różańcowe w Bazylice codziennie o godz. 17.30
  5. Składamy serdeczne podziękowania za wsparcie okazane fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W minioną niedzielę w ramach Dnia Papieskiego zebraliśmy do puszek 2092 zł na stypendia dla młodzieży. Bóg zapłać. 
  6. Zbliżamy się do uroczystości Wszystkich świętych i dnia zadusznego. W tradycji Kościoła są to dni szczególnej modlitwy i pamięci o zmarłych.

Kartki na wypominki za zmarłych wyłożone są przy figurze Pięknej Madonny.  Zgodnie z tradycją naszej parafii będziemy modlić się za  zmarłych wspominanych w wypominkach modlitwą różańcową przez oktawę uroczystości Wszystkich świętych oraz na Mszy zbiorowej za zmarłych 2 listopada o godz. 18.00.  Wypominki można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Bardzo proszę o wyraźne pisanie imion i nazwisk.

  1. W związku ze wzrostem zachorowań związanych z epidemią koronawirusa prosimy wszystkich o zachowanie wskazań dotyczących bezpieczeństwa epidemiologicznego podawanych przez służby sanitarne.
  2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Danuty Dziuba l. 91 z ul. Długiej i śp. Władysława Iwańskiego l. 68 z ul. Św. Ducha. Dobry Jezu …

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ