1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. Dzisiaj o godz. 16.00 w Sali obok Kaplicy Królewskiej spotkanie pielgrzymów udających się z ks. Piotrem w listopadzie do Meksyku.
 3. W liturgii Kościoła

w czwartek  – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

w piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła

w sobotę  – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

 1. W piątek 13 września zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie. W programie czuwania o godz. 17.30 różaniec, następnie Msza św. połączona z procesją z figurą Pani Fatimskiej. Proszę przynieść na to czuwania świece.
 2. Członków Chóru Mariackiego oraz chętnych, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty chóru zapraszamy na próbę w czwartek na godz. 17.00, do salki obok Kaplicy Królewskiej.
 3. Przypominamy, że Msze św. w Bazylice Mariackiej odprawiane są w dni powszednie o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. W niedziele o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i 18.00.
 4. Spotkanie Akcji Katolickiej w poniedziałek po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii.
 5. Spotkanie organizacyjne dla młodzieży klas I szkoły średniej, pragnących przyjąć sakrament bierzmowania, w najbliższą środę po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii.
 6. Pierwsze spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w niedzielę za dwa tygodnie, 22 września, po Mszy św. o godz. 10.00.
 7. W przyszłą niedzielę 15 września o godz. 11.30 w kościele św. Jakuba w Gdańsku u ojców kapucynów spotkanie wszystkich świeckich członków Trzeciego Zakonu św. Franciszka.
 8. Polecamy nowy numer Gościa niedzielnego, dwumiesięcznik biblijny Galilea oraz nasz parafialny Biuletyn.
 9. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ