1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiaj o godz. 15.00 w sali obok Kaplicy Królewskiej spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Zapraszamy członków Zakonu oraz sympatyków, którzy chcieliby poznać duchowość św. Franciszka. Spotkanie poprowadzi o. Zdzisław Duma kapucyn.
  3. W liturgii Kościoła:

we wtorek – święto Narodzenia NMP

w sobotę  – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

  1. W przyszłą niedzielę 13 września zapraszamy na kolejne czuwanie fatimskie. W programie czuwania o godz. 17.30 różaniec, następnie Msza św. połączona z procesją z figurą Pani Fatimskiej. Proszę przynieść na to czuwania świece.
  2. Przypominamy, że Msze św. w Bazylice Mariackiej odprawiane są w dni powszednie o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. W niedzielę o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i 18.00.
  3. Spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek o godz. 19.00 na plebanii.
  4. Z początkiem roku szkolnego i katechetycznego rozpoczynamy również spotkania z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. i młodzieży do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Szczegółowe informacje oraz zapisy u ks. Adama i w zakrystii.
  5. W sobotę 12 września o godz. 7.00 spod bazyliki św. Brygidy ruszy piesza pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Trąbkach Wielkich . Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce.
  6. Polecamy nowy numer Gościa niedzielnego.
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Doroty Borowskiej l. 95 z ul. Piwnej.

Dobry Jezu …

  1. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ