1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W poniedziałek przypada 40 rocznica Porozumień Sierpniowych.

31 sierpnia 1980 r. w Stoczni Gdańskiej podpisane zostało porozumienie pomiędzy strajkującymi robotnikami a przedstawicielami władzy PRL na mocy których rozpoczęła się realizacji 21 postulatów strajkowych. Z okazji 40 rocznicy „Solidarności” w bazylice św. Brygidy w poniedziałek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św.

  1. We wtorek przypada 81 rocznica wybuchu II wojny światowej – 1 września  jest dniem modlitw za poległych w obronie Ojczyzny.  

O godz. 4.45 na Westerplatte odbędą się uroczystości związane z rocznicą rozpoczęcia wojny. Natomiast o godz. 12.00 pod Pomnikiem Obrońców Poczty Polskiej  w Gdańsku zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji poległych Pocztowców oraz nastąpi złożenie wieńców u stóp pomnika. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

  1. W liturgii Kościoła :

w czwartek – wspomnienie św. Grzegorza wielkiego doktora Kościoła

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota  miesiąca.

Czcimy w te dni Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi.

Nabożeństwo pierwszopiątkowe w połączeniu z wieczorną Mszą św.

  1. Przypominamy, że Msze św. w Bazylice Mariackiej od 1 września odprawiane są w dni powszednie o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. W niedziele o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i 18.00
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45. Prośby i podziękowania które chcielibyśmy powierzyć wspólnotowej modlitwie w czasie nowenny proszę składać do skarbony przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
  3. Polecamy nowy numer Gościa niedzielnego.
  4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Kozłowskiego l. 80 z ul. Chlebnickiej . Dobry Jezu ..
  5. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ