1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej wspólnocie ojca misjonarza salezjanina, który przez wiele lat pracował na misjach a teraz głosząc Słowo Boże stara się wszystkich uwrażliwić na to wielkie dzieło oraz zbiera środki finansowe na pomoc misjonarzom. Przy wyjściu z Bazyliki można ojcu przekazać swój dar serca. Bóg zapłać.
  3. Od dzisiaj w każdą niedzielę aż do końca czerwca o godz. 11.00 odprawiana jest Msza św. w Kaplicy Królewskiej na którą szczególnie zapraszamy dzieci z rodzicami.
  4. Dzisiaj o godz. 16.00 w kaplicy Królewskiej odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Spotkanie poprowadzi o. Zdzisław Duma. Zapraszamy wszystkich członków i sympatyków.
  5. W liturgii Kościoła

w poniedziałek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego papieża i doktora Kościoła

w sobotę święto Narodzenia NMP

  1. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci w piątek w Kaplicy Królewskiej o 16.30 a o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszo piątkowe połączone z komunią św.
  3. Przypominamy, że Msze św. w Bazylice Mariackiej odprawiane są w dni powszednie o godz. 00, 7.30 i 18.00. W niedziele o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i 18.00 oraz o godz. 11.00 w Kaplicy Królewskiej.

Okazja do spowiedzi codziennie od 7.00 do 7.30 i 15 minut przed wieczorną  Mszą św. oraz w niedziele na wszystkich Mszach św.

  1. Po przerwie wakacyjnej wznowione zostały próby chóru mariackiego. Próby odbywają się w każdy czwartek o godz. 17.00 w Sali obok Kaplicy królewskiej. Zapraszamy zarówno członków chóru jak i te osoby które chciałyby się przyłączyć. Próby prowadzi pan Patryk Dopke – nasz organista.
  2. Polecamy nowy numer Gościa niedzielnego, dwumiesięcznik biblijny Galilea oraz nasz parafialny Biuletyn.  W kasie biletowej można nabyć nowy polsko-angielski album o bazylice – Korona Gdańska.
  3. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże