Bazylika Mariacka w Gdańsku > Ogłoszenia parafialne > XXII Niedziela Zwykła 1.09.2019 r.

XXII Niedziela Zwykła 1.09.2019 r.

 1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. W dniu dzisiejszym przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej – 1 września jest dniem modlitw za poległych w obronie Ojczyzny.  

O godz. 4.45 na Westerplatte odbyły się uroczystości związane z rocznicą rozpoczęcia wojny. O godz. 12.00 pod Pomnikiem Obrońców Poczty Polskiej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji poległych Pocztowców oraz nastąpi złożenie wieńców u stóp pomnika. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach.

O godz. 14.00 w całej archidiecezji gdańskiej we wszystkich kościołach zabrzmią dzwony niosąc przesłanie pamięci , przestrogi i pokoju. Będzie to wyjątkowa forma wspomnienia o ofiarach najtragiczniejszej wojny w dziejach ludzkości i oddania hołdu polskim żołnierzom, którzy z najwyższym poświęceniem bronili Ojczyzny.   

 1. W liturgii Kościoła :

we wtorek – wspomnienie św. Grzegorza wielkiego doktora Kościoła

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dla dzieci w piątek w Kaplicy Królewskiej o 16.30 a o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe połączone z komunią św.
 2. Przypominamy, że Msze św. w Bazylice Mariackiej odprawiane są w dni powszednie o godz. 07:00, 07:30 i 18.00. W niedziele o godz. 07:30, 09:00, 10:00, 12:00 i 18:00
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.45. Prośby i podziękowania które chcielibyśmy powierzyć wspólnotowej modlitwie w czasie nowenny proszę składać do skarbony przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
 4. Po przerwie wakacyjnej wznowione zostały próby chóru mariackiego. Próby odbywają się w każdy czwartek o godz. 17:00 w Sali obok Kaplicy królewskiej. Zapraszamy zarówno członków chóru jak i te osoby które chciałyby się przyłączyć. Próby prowadzi pan Patryk Dopke – nasz organista.
 5. Spotkanie pielgrzymów udających się z ks. Piotrem w listopadzie do Meksyku w niedzielę 8 września o godz. 16:00 w Sali obok Kaplicy Królewskiej.
 6. Polecamy nowy numer Gościa niedzielnego, dwumiesięcznik biblijny Galilea oraz nasz parafialny Biuletyn. 
 7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Elżbiety Naskręt l. 95 z ul. Ogarnej. Dobry Jezu ..
 8. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ