1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek – uroczystość NMP Częstochowskiej

we wtorek – wspomnienie św. Moniki

w środę   wspomnienie św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła

w czwartek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

  1. W przyszłą niedzielę 1-go września przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej – jest to dzień modlitw za poległych w obronie Ojczyzny.

O godz. 4.45 na Westerplatte odbędą się uroczystości związane z rocznicą rozpoczęcia wojny. O godz. 12.00 pod Pomnikiem Obrońców Poczty Polskiej uroczysta Msza św. w intencji poległych Pocztowców oraz złożenie wieńców u stóp pomnika. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach. 

  1. Pragniemy poinformować, że od niedzieli 1 września Msze św. w Bazylice odprawiane będą w dni powszednie o godz. 7.00, 7.30 i 18.00. W niedziele Msze św. będą o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00 i 18.00.
  2. Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci w przyszłą niedzielę 1 września o godz. 10.00. Zapraszamy.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.45.
  4. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny biuletyn.
  5. Szczególnym duchowym darem jest ofiarowanie Mszy św. Zachęcamy do zamawiania intencji za bliskie nam osoby, można to uczynić w zakrystii lub biurze parafialnym.
  6. Trwa kampania społeczna prowadzona przez Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki Mariackiej – Pokolenia dla Bazyliki. Każdy może dedykować komuś złotą gwiazdkę-cegiełkę , która zawieszona zostanie na sklepieniu Bazyliki Mariackiej – największej ceglanej świątyni w Europie. Nabywając taką gwiazdkę pomagamy w dziele renowacji tego niezwykłego kościoła. Szczegóły na  stronie internetowej Bazyliki. 
  7. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłej niedzieli i Bożego tygodnia.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ