1. Witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek – święto św. Bartłomieja Apostoła

w środę – uroczystość NMP Częstochowskiej

w czwartek – wspomnienie św. Moniki

w piątek wspomnienie św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła

w sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

  1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.45.
  2. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
  3. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim kandydaci będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu.

Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium. Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym

  1. Szczególnym duchowym darem jest ofiarowanie Mszy św. Zachęcamy do zamawiania intencji za bliskie nam osoby, można to uczynić w zakrystii lub biurze parafialnym.
  2. Trwa kampania społeczna prowadzona przez Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki Mariackiej – Pokolenia dla Bazyliki. Każdy może dedykować komuś złotą gwiazdkę-cegiełkę , która zawieszona zostanie na sklepieniu Bazyliki Mariackiej – największej ceglanej świątyni w Europie. Nabywając taką gwiazdkę pomagamy w dziele renowacji tego niezwykłego kościoła. Szczegóły na  stronie internetowej Bazyliki. 
  3. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłej niedzieli i Bożego tygodnia.

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ