1. Witamy wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W liturgii Kościoła:

we wtorek – święto św. Bartłomieja Apostoła

w czwartek – uroczystość NMP Częstochowskiej

w piątek – wspomnienie św. Moniki

w sobotę   wspomnienie św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła

  1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.45.
  2. Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki przygotowało dodruk przepięknego albumu o naszej bazylice – KORONA GDAŃSKA ze zdjęciami Dariusza Kuli i opisami w języku polskim i angielskim Janusza Trupindy. Normalna cena albumy wynosi 100 zł. Dzięki udzielonemu wsparciu przez sponsora można ten album nabyć za połowę ceny tj. 50 zł. – jest to cegiełka na renowację naszej bazyliki. Albumy do nabycia przy wyjściu z bazyliki.
  3. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni. Szczegółowe informacje na temat procedury rekrutacji do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminarium.
  4. Szczególnym duchowym darem jest ofiarowanie Mszy św. Zachęcamy do zamawiania intencji za bliskie nam osoby, można to uczynić w zakrystii lub biurze parafialnym.
  5. Trwa kampania społeczna prowadzona przez Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki Mariackiej – Pokolenia dla Bazyliki. Każdy może dedykować komuś złotą gwiazdkę-cegiełkę , która zawieszona zostanie na sklepieniu Bazyliki Mariackiej – największej ceglanej świątyni w Europie. Nabywając taką gwiazdkę pomagamy w dziele renowacji tego niezwykłego kościoła. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 kolejne kilkanaście osób odbierze certyfikaty potwierdzające ufundowanie złotej gwiazdy – cegiełki. Wszystkim ofiarodawcą składamy staropolskie Bóg zapłać. Szczegóły na  stronie internetowej Bazyliki. 
  6. Przy wyjściu z bazyliki ojcowie oblaci rozprowadzają kalendarze misyjne. Ofiary uzyskane za kalendarze stanowią wsparcie dla pracujących na misjach w różnych krajach.
  7. Wszystkim parafianom i gościom życzę miłej niedzieli i Bożego tygodnia.

 

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ