XX Niedziela zwykła 19.08. 2018r.

  1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W dniu dzisiejszym gościmy w naszej wspólnocie ojca misjonarza Oblata NMP z Gdańska, który głosi Słowo Boże a także po Mszy św. rozprowadza kalendarze misyjne. Kupując kalendarze wspieramy misje święte.
  3. W liturgii kościoła:

w poniedziałek – wspomnienie św. Bernarda opata i doktora kościoła

 we wtorek – wspomnienie św. Piusa X

w środę – wspomnienie NMP Królowej

w piątek  – święto św. Bartłomieja Apostoła

w sobotę – wspomnienie św. Ludwika

w przyszłą niedzielę  – uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej

  1. Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przeżywania uroczystości odpustu Wniebowzięcia NMP. Bardzo dziękuję paniom za piękne  przyozdobienie Bazyliki w kwiaty i zioła. Dziękuję panu Marianowi Stencel z Pępowa za ofiarowane warzywa na dekorację Bazyliki. Staropolskie Bóg zapłać kieruję do liturgicznej służby ołtarza oraz wszystkich osób, które wraz z ks. Piotrem przepiękne przygotowali liturgię.

Dziękuję panią zakrystianką,  panu organiście oraz panom z ochrony Bazyliki.  

  1. Zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy w środę na 18.45. Prośby i podziękowania jakie chcielibyśmy powierzyć wspólnotowej modlitwie podczas nowenny proszę składać do skarbony  przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
  2. Staraniem Towarzystwa Przyjaciół Bazyliki został wydany wspaniały album o naszym kościele – Korona Gdańska . Jest on do nabycia w kasie bazyliki. Polecam. Dochód ze sprzedaży albumu przeznaczony jest na sfinansowanie prac konserwatorskich. Bóg zapłać.
  3. Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Krośnie i muzeum misyjnego w Pieniężnie 29 sierpnia (środa). Wyjazd o godz. 8:00 z parkingu obok teatru Szekspirowskiego. Powrót ok. 18.30. Zapisy i informacje u ks. Piotra lub w biurze parafialnym.
  4. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn.
  5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Hildegardy Pietruszyńskiej l. 87 z ul. Kołodziejskiej. Dobry Jezu …
  6. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.