1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji wszystkich Powstańców Warszawskich w 75 rocznicę Powstania Warszawskiego.

Liturgię rozpocznie świadectwo wypowiedziane przez pana prof. Jerzego Grzywacza – uczestnika powstania warszawskiego.

 1. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza dzisiaj o godz. 16.00 do sali obok Kaplicy Królewskiej na comiesięczne spotkanie. Sympatycy również mile widziani.
 2. Trwa sierpień – miesiąc w którym biskupi zwracają się do nas, abyśmy podjęli szczególną refleksję nad zagadnieniem trzeźwości. Tak dużo rodzin przeżywa dramat z powodu choroby alkoholowej która dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Co gorsza badania wykazują, że coraz częściej również młodzież a nawet dzieci nie tylko ocierają się o ten problem ale wprost nadużywają alkoholu. Równie niebezpiecznym jest zażywanie narkotyków czy też używanie coraz częściej przez młodzież tzw. dopalaczy.

Niech podjęta przez nas wstrzemięźliwość od tych używek a także modlitwa za osoby uzależnione pomoże naszym siostrom i braciom wyzwolić się z tych nałogów.

 1. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w dni powszednie odprawiane są o godz. 7.00 i 00. W niedziele i święta Msze św.  o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00, 19.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.
 2. W liturgii kościoła:

we wtorek – święto Przemienienia Pańskiego

w czwartek – wspomnienie św. Dominika – dzień odpustu u o. Dominikanów

w piątek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża męczennicy- patronki Europy

w sobotę  – święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika

 1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.45 przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
 2. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do wspólnej akcji prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki – Pokolenia dla Bazyliki. I ty możesz zostać donatorem (dobrodziejem) Bazyliki mając swoją złota gwiazdkę na sklepieniu tej największej ceglanej świątyni. Szczegóły na ulotkach i stronie internetowej Bazyliki Mariackiej.
 3. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn
 4. Zapraszamy na koncerty do Bazyliki Mariackiej. Szczegóły na plakatach informacyjnych przed Bazyliką.
 5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Krzysztofa Hincke l. 57 z ul. Ogranej.

Dobry Jezu …

 1. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ