1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji wszystkich Powstańców Warszawskich w 76 rocznicę Powstania Warszawskiego.

Liturgię rozpocznie świadectwo wypowiedziane przez pana prof. Jerzego Grzywacza – uczestnika powstania warszawskiego.

  1. Trwa sierpień – miesiąc w którym biskupi zwracają się do nas, abyśmy podjęli szczególną refleksję nad zagadnieniem trzeźwości. Tak dużo rodzin przeżywa dramat z powodu choroby alkoholowej która dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Co gorsza badania wykazują, że coraz częściej również młodzież a nawet dzieci nie tylko ocierają się o ten problem ale wprost nadużywają alkoholu. Równie niebezpiecznym jest zażywanie narkotyków czy też używanie coraz częściej przez młodzież tzw. dopalaczy.

Niech podjęta przez nas wstrzemięźliwość od tych używek a także modlitwa za osoby uzależnione pomoże naszym siostrom i braciom wyzwolić się z tych nałogów.

  1. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w dni powszednie w bazylice odprawiane są o godz. 7.00 i 19.00. W niedziele i święta Msze św.  o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00, 19.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.
  2. W liturgii kościoła:

we wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya kapłana

w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego

w sobotę  – wspomnienie św. Dominika – dzień odpustu u o. Dominikanów

  1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.45.
  2. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do wspólnej akcji prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki – Pokolenia dla Bazyliki. I ty możesz zostać donatorem (dobrodziejem) Bazyliki mając swoją złota gwiazdkę na sklepieniu tej największej ceglanej świątyni. Szczegóły na ulotkach i stronie internetowej Bazyliki Mariackiej.
  3. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
  4. Zapraszamy na koncerty do Bazyliki Mariackiej. Szczegóły na plakatach informacyjnych przed Bazyliką.
  5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Barbary Kowalczyk l. 75 z ul. Powroźniczej. Dobry Jezu …
  6. Życzymy wszystkim błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

                 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ