1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. Dzisiaj przypada Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego – na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji wszystkich Powstańców Warszawskich w 77 rocznicę rozpoczęcia Liturgię rozpocznie świadectwo wypowiedziane przez pana prof. Jerzego Grzywacza – uczestnika powstania warszawskiego.
  3. Przypominamy, że w czasie wakacji Msze św. w dni powszednie w bazylice odprawiane są o godz. 7.00 i 19.00. W niedziele i święta Msze św.  o godz. 7.30, 9.00, 10.00, 12.00, 19.00. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.
  4. W liturgii kościoła:

w środę  wspomnienie św. Jana Marii Vianneya kapłana patrona proboszczów

w piątek  święto Przemienienia Pańskiego

w tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca

  1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.45.
  2. Przyszła niedziela 8 sierpnia będzie w naszej wspólnocie dniem duchowego  przygotowanie do zbliżającego się  odpustu  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Duchowemu przygotowaniu towarzyszyć nam będzie ks. Zbigniew Drzał, proboszcz parafii św. Anny i Joachima z Gdańska Letnicy autor  książki  o całunie turyńskim: „ Ukaż mi swą Twarz – jak rozpoznać Boga we współczesnym świecie”.   Ten nie namalowany przez człowieka Obraz papież Franciszek nazwał Ikoną Miłosierdzia Bożego. Tego dnia będziemy mieli również okazję nabyć tę interesującą książkę.  
  1. Sierpień to miesiąc w którym biskupi zwracają się do nas, abyśmy podjęli szczególną refleksję nad zagadnieniem trzeźwości. Tak dużo rodzin przeżywa dramat z powodu choroby alkoholowej która dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Co gorsza badania wykazują, że coraz częściej również młodzież a nawet dzieci nie tylko ocierają się o ten problem ale wprost nadużywają alkoholu. Równie niebezpiecznym jest zażywanie narkotyków czy też używanie coraz częściej  przez młodzież tzw. dopalaczy.

Niech podjęta przez nas wstrzemięźliwość od tych używek a także modlitwa za osoby uzależnione pomoże naszym siostrom i braciom wyzwolić się z tych nałogów.

  1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
  2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Ireny Wszeworskiej l. 94 z ul. Ogarnej.

Dobry Jezu …

  1. Życzymy wszystkim zdrowia i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

                 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ