1. Bardzo serdecznie witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W liturgii kościoła:

w poniedziałek wspomnienie św. Marty

w środę wspomnienie św. Ignacego z Loyoli – dzień odpustu w Kolegiacie na Starych  Szkotach

w czwartek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora kościoła

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek sobota miesiąca.

  1. W piątek o godz. 17.00 w kaplicy królewskiej spowiedź pierwszopiatkowa dla dzieci a godz. 17.30 nabożeństwo połączone z komunią św.
  2. W czwartek rozpoczyna się sierpień – miesiąc w którym biskupi zwracają się do nas z zachętą, abyśmy podjęli szczególną refleksję nad zagadnieniem trzeźwości. Tak dużo rodzin przeżywa dramat z powodu choroby alkoholowej która dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Co gorsza badania wykazują, że coraz częściej również młodzież a nawet dzieci nie tylko ocierają się o ten problem ale wprost nadużywają alkoholu. Równie niebezpiecznym jest zażywanie narkotyków czy też używanie coraz częściej  przez młodzież tzw. dopalaczy.

Niech podjęta przez nas wstrzemięźliwość od tych używek a także modlitwa za osoby uzależnione pomoże naszym siostrom i braciom wyzwolić się z tych nałogów.

  1. W czwartek 1 sierpnia w 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przypada Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji wszystkich którzy zginęli w czasie Powstania a także za żyjących powstańców.
  2. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn
  3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.45 przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej.
  4. Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do wspólnej akcji prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki – Pokolenia dla Bazyliki. I ty możesz zostać donatorem (dobrodziejem) Bazyliki mając swoją złota gwiazdkę na sklepieniu tej największej ceglanej świątyni. Szczegóły na ulotkach i stronie internetowej Bazyliki Mariackiej.
  5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anny Janikowskiej   97 z ul. Chmielnej . Dobry Jezu ..
  6. Wszystkim życzymy miłej niedzieli. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ