OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XVII Niedziela Zwykła 26.07. 2020 r.

  1. Bardzo serdecznie witam wszystkich parafian i gości nawiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W dniu dzisiejszym w ramach Jarmarku św. Dominika już po raz 25 odbywa się w Gdańsku Święto Chleba. Na Mszy św. o godz. 10.00 będziemy się modlić w intencji piekarzy i cukierników. Niech Bóg za przyczyną św. Klemensa Hofbauera patrona piekarzy i cukierników udziela im potrzebnych łask.
  3. W liturgii kościoła:

w środę wspomnienie św. Marty

w piątek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli – dzień odpustu w Kolegiacie na Starych  Szkotach

w sobotę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego biskupa i doktora kościoła

  1. We wtorek o godz. 6.00 w naszej Bazylice zostanie odprawiona Msza św. na rozpoczęcie XXXVIII Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.   Szczegółowe informacje o organizacji pielgrzymki czasie pandemii oraz o zapisach na stronie internetowej pielgrzymki.
  2. W sobotę rozpoczyna się sierpień – miesiąc w którym biskupi zwracają się do nas z zachętą, abyśmy podjęli szczególną refleksję nad zagadnieniem trzeźwości. Tak dużo rodzin przeżywa dramat z powodu choroby alkoholowej która dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Co gorsza badania wykazują, że coraz częściej również młodzież a nawet dzieci nie tylko ocierają się o ten problem ale wprost nadużywają alkoholu. Równie niebezpiecznym jest zażywanie narkotyków czy też używanie coraz częściej przez młodzież tzw. dopalaczy.

Niech podjęta przez nas wstrzemięźliwość od tych używek a także modlitwa za osoby uzależnione pomoże naszym siostrom i braciom wyzwolić się z tych nałogów.

  1. W sobotę 1 sierpnia w 76 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przypada Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 modlić się będziemy w intencji wszystkich którzy zginęli w czasie Powstania a także za żyjących powstańców.
  2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.45.
  3. Zachęcamy do przyłączenia się do wspólnej akcji prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Bazyliki – Pokolenia dla Bazyliki. I ty możesz zostać donatorem (dobrodziejem) Bazyliki mając swoją złota gwiazdkę na sklepieniu tej największej ceglanej świątyni. Szczegóły na ulotkach i stronie internetowej Bazyliki Mariackiej.
  4. Wszystkim życzymy miłej niedzieli. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ