1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką , życzymy wszystkim miłego wypoczynku.
  2. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek święto św. Brygidy zakonnicy Patronki Europy – jest to dzień odpustu w Bazylice św. Brygidy. Suma odpustowa w Bazylice św. Brygidy o godz. 18.30

we wtorek wspomnienie św. Kingi dziewicy

w środę  święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców

w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny

w sobotę wspomnienie św. Charbela Makhlufa

  1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.45.
  2. W sobotę 28 lipca wyruszy z naszej Bazyliki  XXXVI Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 6.00 zostanie odprawiona pod przewodnictwem biskupa Msza św. , po której nastąpi wyjście na pielgrzymi szlak.

Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce. Są to wspaniałe rekolekcje w drodze. Zapisy chętnych prowadzone są w sekretariacie pielgrzymki.

W związku z pożegnaniem pielgrzymów nie będzie w Bazylice Mszy św. o godz. 7.00. Zamówiona intencja zostanie odprawiona o godz. 6.00.

  1. W przyszłą niedzielę 29 lipca na Mszy św. o godz. 10.00 modlić się będziemy w intencji wszystkich piekarzy i cukierników w ramach obchodzonego w tym dniu w Gdańsku Święta Chleba. Po Mszy św. starsi cechu rozdawać będą pieczywo. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. Okazja do spowiedzi codziennie przed każda Mszą św.
  3. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn
  4. We wszystkie piątki lipca i sierpnia w naszej Bazylice o godz. 20.15 odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej.  Serdecznie zapraszamy. 
  5. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

                                                                                                  PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ