1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką , życzymy wszystkim miłego wypoczynku.
  2. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek –  święto św. Marii Magdaleny

we wtorek – święto św. Brygidy zakonnicy Patronki Europy – jest to dzień odpustu w Bazylice św. Brygidy. Suma odpustowa w Bazylice św. Brygidy o godz. 18.30.

w środę –  wspomnienie św. Kingi dziewicy

w czwartek –   święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców

w piątek wspomnienie św. Joachima i Anny rodziców Najświętszej Maryi Panny

  1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.45.
  2. W przyszłą niedzielę 28 lipca wyruszy z naszej Bazyliki  XXXVII Gdańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Na rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 6.00 zostanie odprawiona pod przewodnictwem biskupa Msza św. , po której nastąpi wyjście na pielgrzymi szlak.

Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce. Są to wspaniałe rekolekcje w drodze. Zapisy chętnych prowadzone są w sekretariacie pielgrzymki.

  1. W przyszłą niedzielę 28 lipca na Mszy św. o godz. 10.00 modlić się będziemy w intencji wszystkich piekarzy i cukierników w ramach obchodzonego w tym dniu w Gdańsku Święta Chleba. Po Mszy św. starsi cechu rozdawać będą pieczywo. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. Okazja do spowiedzi codziennie przed każda Mszą św.
  3. Ojcowie Kapucyni zapraszają na wspólne świętowanie z okazji święta patrona kościoła – św. Jakuba Apostoła. Suma odpustowa w czwartek o godz. 18.00. 
  4. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn
  5. We wszystkie piątki lipca i sierpnia w naszej Bazylice o godz. 20.15 odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej.  Serdecznie zapraszamy. 
  6. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Tadeusza Sałek l. 86 z ul. Złotników. Dobry Jezu ….
  7. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ