1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką , życzymy wszystkim miłego wypoczynku.
  2. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek –  wspomnienie bł. Czesława

w środę – święto św. Marii Magdaleny

w czwartek – święto św. Brygidy zakonnicy Patronki Europy – jest to dzień odpustu w Bazylice św. Brygidy.

w piątek –  wspomnienie św. Kingi dziewicy

w sobotę –   święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców. Dzień odpustu u ojców kapucynów w Gdańsku.

  1. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.45.
  2. W przyszłą niedzielę 26 lipca na Mszy św. o godz. 10.00 modlić się będziemy w intencji wszystkich piekarzy i cukierników w ramach obchodzonego w tym dniu w Gdańsku Święta Chleba. Po Mszy św. starsi cechu rozdawać będą pieczywo. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. Okazja do spowiedzi codziennie przed każda Mszą św.
  4. Ojcowie Kapucyni zapraszają na wspólne świętowanie z okazji święta patrona kościoła – św. Jakuba Apostoła. Suma odpustowa w sobotę o godz. 18.00. 
  5. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn
  6. We wszystkie piątki lipca i sierpnia w naszej Bazylice o godz. 20.15 odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej.  Serdecznie zapraszamy. 
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Stanisława Michela l. 93 z ul. Długie Pobrzeże oraz śp. Genowefy Kowalskiej l. 89 z ul. Szerokiej. Dobry Jezu ….
  8. Życzymy wszystkim miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ