1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką , życzymy wszystkim miłego wypoczynku.
  2. W liturgii Kościoła:

we wtorek –  wspomnienie bł. Czesława

w czwartek – święto św. Marii Magdaleny

w piątek – święto św. Brygidy zakonnicy Patronki Europy – jest to dzień odpustu w Bazylice św. Brygidy.

w sobotę  –  wspomnienie św. Kingi dziewicy

w przyszłą niedzielę  –   święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa patrona kierowców.

  1. W poniedziałek o godz. 18.00 w kościele św. Józefa w Gdańsku odpust ku czci NMP Szkaplerznej. Ojcowie oblaci Niepokalanej serdecznie zapraszają.
  2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.45.
  3. W przyszłą niedzielę 25 lipca na Mszy św. o godz. 10.00 modlić się będziemy w intencji wszystkich piekarzy i cukierników w ramach obchodzonego w tym dniu w Gdańsku Święta Chleba. Po Mszy św. starsi cechu rozdawać będą pieczywo. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  4. Ojcowie Kapucyni zapraszają na wspólne świętowanie z okazji Jubileuszowego roku św. Jakuba Apostoła. Suma odpustowa w kościele św. Jakuba  w przyszłą niedzielę o  11.30. 
  5. Okazja do spowiedzi codziennie przed każdą Mszą św.
  6. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego. 
  7. We wszystkie piątki lipca i sierpnia w naszej Bazylice o godz. 20.15 odbywają się koncerty w ramach Międzynarodowego  Festiwalu  Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej.  Serdecznie zapraszamy. 
  8. W tych dniach wydana została bardzo ciekawa książka o płytach nagrobnych stanowiących posadzkę naszej bazyliki – „Łacińskie inskrypcje w kościołach Gdańska, płyty nagrobne Bazyliki Mariackiej” autorstwa Elżbiety Starek i Grzegorza Kotłowskiego.  Można ją nabyć przy wejściu na wieże. Polecam. 
  9. Życzymy wszystkim zdrowia i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ