1. Bardzo serdecznie witam wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek wspomnienie NMP z Góry Karmel

w środę wspomnienie św. Szymona z Lipnicy

w piątek  wspomnienie bł. Czesława

w piątek wspomnienie św. Bonawentury bpa i doktora Kościoła

  1. W poniedziałek o godz. 18.00 w kościele św. Katarzyny u ojców karmelitów, uroczysta suma odpustowa z okazji uroczystości Matki Bożej Szkaplerznej. Zachęcamy do udziału i przyjęcia szkaplerza.
  2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy odprawiana jest przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej w środę o 18.45.
  3. W dni powszednie Msze św. w Bazylice odprawiane są o godz. 7.00 i 19.00. Okazja do spowiedzi w Bazylice codziennie przed każda Mszą św.
  4. We wszystkie piątki lipca i sierpnia w naszej Bazylice o godz. 20.15 odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej.  Serdecznie zapraszamy. 
  5. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do tych, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali i zgłosili się do naszej diecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim, będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu.

Szczegółowe informacje na temat procedury zgłaszania się do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej Seminarium.

  1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn
  2. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Stanisławy Jankowskiej l. 93 z ul. Piwnej i śp. Heleny Wożniak l. 90 z ul. Ogarnej. Dobry Jezu …
  3. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże. 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ