1. Bardzo serdecznie witam wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
 2. Dzisiaj o godz. 20.15 w Bazylice odbędzie się specjalny koncert w hołdzie śp. Prezydenta Pawła Adamowicza. Wystąpią prof. Jerzy Stuhr oraz Cappella Gedanensis pod batutą Rafała Kłoczko. Serdecznie zapraszamy.
 3. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek wspomnienie św. Bonawentury doktora kościoła

we wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel

w czwartek wspomnienie św. Szymona z Lipnicy

w sobotę   wspomnienie bł. Czesława

 1. We wtorek o godz. 9.00 w naszej Bazylice zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z okazji 100-lecia Pomorskiej Policji. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza policjantów i ich rodziny do wspólnej modlitwy.  
 2. We wtorek o godz. 18.00 w kościele św. Katarzyny u ojców karmelitów, uroczysta suma odpustowa z okazji uroczystości Matki Bożej Szkaplerznej. Zachęcamy do udziału i przyjęcia szkaplerza.
 3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy odprawiana jest przy figurze Pięknej Madonny Gdańskiej w środę o 18.45.
 4. W dni powszednie Msze św. w Bazylice odprawiane są o godz. 7.00 i 19.00. Okazja do spowiedzi w Bazylice codziennie przed każda Mszą św.
 5. We wszystkie piątki lipca i sierpnia w naszej Bazylice o godz. 20.15 odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej.  Serdecznie zapraszamy. 
 6. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do tych, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali i zgłosili się do naszej diecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim, będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu.  Szczegółowe informacje na temat procedury zgłaszania się do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej Seminarium.
 7. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego oraz nasz parafialny Biuletyn
 8. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Ireny Żurko l. 84 z ul. Powroźniczej. Dobry Jezu ….
 9. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ