OGŁOSZENIA PARAFIALNE 

XV Niedziela Zwykła 12 lipiec 2020 r.

  1. Bardzo serdecznie witam wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta Bonawentury doktora kościoła

w środę  wspomnienie Bonawentury doktora kościoła

w czwartek wspomnienie NMP z Góry Karmel

w sobotę   wspomnienie św. Szymona z Lipnicy

  1. W czwartek o godz. 18.00 w kościele św. Katarzyny u ojców karmelitów, uroczysta suma odpustowa z okazji uroczystości Matki Bożej Szkaplerznej. Zachęcamy do udziału i przyjęcia szkaplerza.
  2. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 18.45.
  3. W dni powszednie Msze św. w Bazylice odprawiane są o godz. 7.00 i 19.00. Okazja do spowiedzi w Bazylice codziennie przed każda Mszą św.
  4. We wszystkie piątki lipca i sierpnia w naszej Bazylice o godz. 20.15 odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej.  Serdecznie zapraszamy. 
  5. Zachęcamy do obejrzenia wystaw zorganizowanych w naszej Bazylice z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. Zapraszamy na:

– wystawę fotografii autorstwa pana Marka Kaliszczaka – TAK WIELU NAS WTEDY BYŁO  oraz

– wystawę medali związanych z osobą papieża Polaka zgromadzoną przez śp. Huberta Pobłockiego a przekazana nam przez panią prof. Ewę Pobłocką. 

  1. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do tych, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali i zgłosili się do naszej diecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim, będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu.

Szczegółowe informacje na temat procedury zgłaszania się do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej Seminarium.

  1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego.
  2. Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ