1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu  męczennika

we wtorek  wspomnienie św. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

w czwartek wspomnienie św. Bonawentury doktora kościoła

w piątek wspomnienie NMP z Góry Karmel

  1. We wtorek zapraszamy na czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy je modlitwą różańcową o godz. 18.30, następnie Msza św. i procesja z figurą Pani Fatimskiej.
  2. W piątek o godz. 18.00 w kościele św. Katarzyny u ojców karmelitów, uroczysta suma odpustowa z okazji uroczystości Matki Bożej Szkaplerznej. Zachęcamy do udziału i przyjęcia szkaplerza.
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o 18.45.
  4. W dni powszednie Msze św. w Bazylice odprawiane są o godz. 7.00 i 19.00. Okazja do spowiedzi w Bazylice codziennie przed każda Mszą św.
  5. We wszystkie piątki lipca i sierpnia w naszej Bazylice o godz. 20.15 odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej.  Serdecznie zapraszamy. 
  6. Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do tych, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali i zgłosili się do naszej diecezjalnej uczelni. Wraz z nowym rokiem akademickim, będą mogli rozpocząć studia filozoficzno-teologiczne i wejść na drogę seminaryjnej formacji ku kapłaństwu.

Szczegółowe informacje na temat procedury zgłaszania się do Gdańskiego Seminarium Duchownego i warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej Seminarium.

  1. Polecamy nowy numer Gościa Niedzielnego
  2. Wszystkim życzymy zdrowia, miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczepmy się.  Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ