1. Witam bardzo serdecznie wszystkich parafian i gości odwiedzających Bazylikę Mariacką.
  2. W związku z informacjami o wzroście zakażeń koronawirusem Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Abp Gądecki apeluje o ścisłe przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych, a zwłaszcza o zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw religijnych. Wakacyjny czas sprzyja wypoczynkowi, podróżowaniu i spotkaniom z najbliższymi, może on jednak osłabić naszą czujność. Epidemia się nie skończyła i dlatego – w trosce o zdrowie wszystkich, zwłaszcza osób bardziej narażonych – proszę o roztropność i konsekwentne stosowanie zaleceń sanitarnych.
  3. Dzisiaj o godz. 15.00 w Kapicy Królewskiej zostanie odprawiona specjalna Msza św., w czasie której dwie osoby z naszej parafii zostaną wprowadzone na drogę postulatu w ramach Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. To wielka radość, że kolejne osoby wchodzą na tę zaproponowana przez św. Franciszka drogę do świętości. Pokój i dobro.
  4. W liturgii Kościoła:

w poniedziałek – święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika

we wtorek – wspomnienie św. Klary

w środę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego męczennika

w piątek – święto rocznicy poświęcenia kościoła archikatedralnego w Gdańsku Oliwie

w sobotę –  uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to dzień odpustu w naszej konkatedralnej Bazylice. Zapraszamy do wspólnego świętowania. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.00.  Pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę.  

  1. Zapraszamy w czwartek na czuwanie fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 18.30 modlitwą różańcową, następnie  Msza św. i procesja z figurą Pani Fatimskiej. Proszę przynieść ze sobą świece. 
  2. W czwartek o godz. 20.30 w naszej Bazylice odbędzie się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej , Chóralnej i Kameralnej Gdańsk 2020 – specjalny koncert, podczas którego wystąpi Agnieszka Tomaszewska – sopran a  na organach zagra prof. Bogusław Grabowski .  Szczegóły na plakatach.            
  3. Nowenna do MB Nieustającej Pomowcy w środę o godz. 18.45.
  4. Polecam nowy numer Gościa Niedzielnego.
  5. Wszystkim życzymy Bożego tygodnia. Szczęść Boże.

 

PROBOSZCZ BAZYLIKI MARIACKIEJ